Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Sice nám statistika říká, že to co si myslí většina, bývá pro většinu to nejlepší
Tak tohle je asi největší blábol, co jsem od JXP četl. Většina vůbec neví, co je por většinu dobré.
Díky, to jsem ještě neznal
se prý poztrácí všechny dokumenty z diskukdyby jenom z disku, ale i ze šuplíku
jak se tam posílají ty emaily, to teda fakt nevim ...úplně jednoduše, napíšeš na papír, zalepíš do obálky a pošleš cdromkou
že ten Masox je prej taky dobrej, ale já tomu nevěřím. Asi jsem měl špatnej crack, protože mi nešel nainstalovat.Masox je suprr, když ho zrovna potřebuješ do polévky, tak ho jen zkopíruješ a pošleš na standardní výstup
krnl32.dll
v Masoxu, ten není žádný odborník.
Tady nejde o linux jako software, ale o linux jako filozofii.
/etc
i jinde.
/etc/printcap
ne. Když jsem na začátku minulého roku přešel na LFS, tak mi tyhle prográmky ani nechyběly.
redhat-config-*
jsem neplýtval, protože jsem je nepotřeboval. Když už jsem chtěl klikátko, vzal jsem konzolový sndconfig
, ntsysv
a Xconfigurator
. (Ještě před tím jsem si občas pohrál s konzolovým linuxconf
em, ale ten nějak vyšel z módy.) Ale skoro pořád bylo potřeba něco přiohnout v /etc
, /etc/rc.d
a v /etc/sysconfig
. Tak mě napadá, že LFS se uspořádáním spouštěcích skriptů a pomocných konfiguračních souborů Red Hatu a Fedoře hodně podobá, možná proto se mi tak líbí.
link
či co u lnkfile
a piffile
tam, kde jsou typy souborů - toto platí přinejmenším pro Win9x, kromě toho to jde udělat přes TweakUI~1
u krátkých názvů příslušných dlouhým názvům - na to je NameNumericTail 00
někde v nastavení souborového systému, hodnota v klíči však není a je třeba ji tam přidat - toto je rovněž pro Win9xAutoInsertNotification 00
, posléze jsem zjistil, že to jde i přes správce zařízení, takže jsou hned dvě klikátka od Microsoftusystem.ini
třeba takhle (pro počítač s malou pamětí):
[vcache] MinFileCache=4096 MaxFileCache=4096 ChunkSize=1024Sice to nejsou registry, ale neklikací konfigurační soubor to je beze sporu. Sice je nějakej klikací CacheMan, ale ten stejně hrabe jen na ty tři klíče, takže je škoda ho instalovat.
[386Enh] MinPagingFileSize=131072 MaxPagingFileSize=131072 PagingDrive=D: PagingFile=D:\SWAPIKU Win2K/XP stačí hledat v registrech
pagefile.sys
, ta cesta je totiž tak strašně dlouhá a hnusná, že si ji nepamatuju. Ale má to něco společnýho s CurrentControlSet
em.
Tiskni
Sdílej: