Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Sice nám statistika říká, že to co si myslí většina, bývá pro většinu to nejlepší
Tak tohle je asi největší blábol, co jsem od JXP četl. Většina vůbec neví, co je por většinu dobré.
Díky, to jsem ještě neznal
se prý poztrácí všechny dokumenty z diskukdyby jenom z disku, ale i ze šuplíku
jak se tam posílají ty emaily, to teda fakt nevim ...úplně jednoduše, napíšeš na papír, zalepíš do obálky a pošleš cdromkou
že ten Masox je prej taky dobrej, ale já tomu nevěřím. Asi jsem měl špatnej crack, protože mi nešel nainstalovat.Masox je suprr, když ho zrovna potřebuješ do polévky, tak ho jen zkopíruješ a pošleš na standardní výstup
krnl32.dll
v Masoxu, ten není žádný odborník.
Tady nejde o linux jako software, ale o linux jako filozofii.
/etc
i jinde.
/etc/printcap
ne. Když jsem na začátku minulého roku přešel na LFS, tak mi tyhle prográmky ani nechyběly.
redhat-config-*
jsem neplýtval, protože jsem je nepotřeboval. Když už jsem chtěl klikátko, vzal jsem konzolový sndconfig
, ntsysv
a Xconfigurator
. (Ještě před tím jsem si občas pohrál s konzolovým linuxconf
em, ale ten nějak vyšel z módy.) Ale skoro pořád bylo potřeba něco přiohnout v /etc
, /etc/rc.d
a v /etc/sysconfig
. Tak mě napadá, že LFS se uspořádáním spouštěcích skriptů a pomocných konfiguračních souborů Red Hatu a Fedoře hodně podobá, možná proto se mi tak líbí.
link
či co u lnkfile
a piffile
tam, kde jsou typy souborů - toto platí přinejmenším pro Win9x, kromě toho to jde udělat přes TweakUI~1
u krátkých názvů příslušných dlouhým názvům - na to je NameNumericTail 00
někde v nastavení souborového systému, hodnota v klíči však není a je třeba ji tam přidat - toto je rovněž pro Win9xAutoInsertNotification 00
, posléze jsem zjistil, že to jde i přes správce zařízení, takže jsou hned dvě klikátka od Microsoftusystem.ini
třeba takhle (pro počítač s malou pamětí):
[vcache] MinFileCache=4096 MaxFileCache=4096 ChunkSize=1024Sice to nejsou registry, ale neklikací konfigurační soubor to je beze sporu. Sice je nějakej klikací CacheMan, ale ten stejně hrabe jen na ty tři klíče, takže je škoda ho instalovat.
[386Enh] MinPagingFileSize=131072 MaxPagingFileSize=131072 PagingDrive=D: PagingFile=D:\SWAPIKU Win2K/XP stačí hledat v registrech
pagefile.sys
, ta cesta je totiž tak strašně dlouhá a hnusná, že si ji nepamatuju. Ale má to něco společnýho s CurrentControlSet
em.
Tiskni
Sdílej: