Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Oproti Windows má uživatel pocit, že vše (fonty, tlačítka, nabídky, okraje) je daleko větší a řekl bych prasecky velký.
Tak to je zajímavé, já mám totiž přesně opačný pocit. Kdykoli jsem nucen usednout k Windows, zdají se mi všechny ovládací prvky hrozně humpolácké…
* The aRts and GStreamer-0.8 engines have been removed for being obsolete.
P.S.: humplolácký není můj pojem ale váš překlep; já jsem použil přívlastek humpolácký, což je běžně používané české slovo, znamenající příliš velký, těžkopádný, neohrabaný.
Myslím že je opravdu velmi kvalitní, skoro vše je tam dost jednoduché, až to ustabilizují tak to bude opravdu super :) Zkoušel jsem nainstalovat a provozovat verzi Flight 5 pro AMD64 a tady jsou postřehy o věcech, které mi vadily.
Nemohl jsem se podívat na spořič.Jsou to drobnosti, ale možná naivně jsem si představoval, že nabootuju a všechno bude fungovat na první "šťuch" už proto, že Live distro má plně pod kontrolou autor a ten by si měl ohlídat, aby všechno šlapalo jak má.Ano, bohuzel bastleri distribuci si hrajou s technickou strankou live-distribuce (ktera mnohdy neni navenek videt), ale kompletni funkcnost nebo dokonce propracovany design uz je temer pravidelne na okraji zajmu. Zvlast kdyz se jedna o neco, co oni sami tak casto nepouzivaji. Nebo se tyto zalezitosti vedome oznaci "za podruzne" - zvlast u LiveCD. BTW zkus si stahnout ABC Linux 2005 - sice jsou obcas nejake problemy s automatickou konfiguraci grafiky, ale pokud ti to pobezi, dalsi mily pokus o live-distro. Sem tam napravuje nedotazeny Slax.
Díky, taky vyzkouším.
Je. Proboha proč? Neříkám, že občas nemáte pravdu, ale na Windows stačí Microsoft. Já chěl něco jiného a mám to.
Proč by sakra zabedněnci, co se nechtějí nic učit a chtějí mít všechno jako ve Windows u nich taky neměli zůstat?
Tiskni
Sdílej: