Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »ODS: "Pokud bude FOSS nejvýhodnější, není důvod ho nepoužít."Doplnil by som interpretaciu: Otvorenost pre nas nic neznamena (ani pozitivne ani negativne), rozhodovat sa bude podla inych kriterii. Takze ziadne presadzovanie FOSS.
Což může být i dobře.
Jinak mi tam občas nějaké komentáře připadají sporné. Třeba
ODS: "To je otázka pro odborníky." - Přeloženo: Problém nás nezajímá.
by nemuselo být přeloženo jako nezajímá, ale že tomu prostě nerozumí
Já to myslel částečně jako vtip (asi špatný). Ale z odpovědí nemám pocit že by tomu rozuměl, ikdyž by právě on měl, v tom souhlasím. Pak je ale otázka proč ne. Jestli ono ministerstvo informatiky nebylo jenom aby to nevypadalo na nezajám v této oblasti a nebo tam byli špatně zvoleni lidé? Nevím, hádal bych první možnost. Ale zrovna Langer není z politiků, kteří by mi alespoň trochu sedli a tak bych ho nerad dál komentoval, byl by to nejspíš zkreslený pohled.
Autor odpovědi ale zřejmě netuší, že u databází jsou požadavky "FOSS" a "výkonná" zatím bohužel protichůdné.
Autor není jediný, kdo to netuší. Vím o případech, kdy jediným podstatným kritériem byl výkon, peníze nebyly problém, a stejně nakonec nejlépe vyšla open source databáze. Samozřejmě to tak není vždycky, ale plošně odsoudit open source databáze jako nevýkonné je nesmysl.
Pokud došlo ke snižování státního dluhu například Švedska, tak za pravicových vlád.A co nejaka fakta: Tady je vyvoj statniho dluhu k HDP Svedska za poslednich padesat let: https://www.riksgalden.se/Grafer/Grafer-eng/statsskuld_andel_BNP_eng.xls. Na grafu jsou vcelku jasne videt dve obdobi, kdy zadluzeni prudce rostlo - prelom sedmdesatych/osmdesatych let a zacatek devadesatych let. Jinak bylo konstantni nebo klesalo. Jako na potvoru prave v obdobi 1976-1982 a 1991-1994 vladly pravicove vlady (pak jeste 2006-), po zbytek vladla socialni demokracie.
Já se bavím o Evropě, kde je evidentně u moci levicová elita.No, to je vcelku kontroverzni tvrzeni, zdaleka ne evidentni. A, abychom tedy meli srovnani, kde podle vas je ve svete (nebo aspon kdy byla) u moci pravicova elita?
Logicka navaznost nekterych odpovedi je uzasna.Prohlasenim u ostatnich stran ale neverite, tak proc jim verite u komunistu?Protože co komunista to podvodník a lhář.
Komentuji odpovědi všech stran bez rozdílu, především nejednoznačnosti, faktické chyby a absenci jasné odpovědí na konkrétní otázku.Dobrá myšlenka, ale dost to kazí subjektivní hodnocení a komentáře, které z nestranného rozboru dělají osobními pocity prolezlý text.
Pokud jde o komentáře k odpovědím ODSNe, o všechny.
za jejich objektivitou si stojímTo je z principu nesmysl. Je to tvůj výklad, tvoje hodnocení, tvůj soud. Objektivního na tom není nic. Můžeme se přít o tom, jestli je tvoje interpretace správná, či ne, ale ne o zcela jednoznačné subjektivitě názorů, které předkládáš.
Tiskni
Sdílej: