abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    PALMA (hanba na súťaži)

    14.10.2005 00:09 | Přečteno: 1248× | seriózne

    PALMA (Programovanie, ALgoritmy, MAtematika) je súťaž v programovacích jazykoch C, C++ a Pascal, ktorú usporiadáva Prírodovedeckou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ja som s zúčastnil na 0. kole (testovacom) a dnes aj na 1. kole (súťažnom)... a v oboch som zožal riadnú hanbu :)

    Ak sa na to chcete pozrieť osobne, tu sú odkazy na oficiálne výsledky 0. kola a 1. kola. Pre zaujímavosť dodám, že som si našiel asi 10 výhovoriek, prečo som skončil, ako som skončil. Ten pravý problém nie je v škole, počítači, OS, alebo nepohodlnej stoličke, ale vo mne.

    Za svoje výsledky sa hanbím, pretože mnohý zo zúčastnených maly ťažšie podmienky ako ja a predsa sa umiestnili lepšie. Možno nevedili ovládať GVim, museli pracovať pod Windowsom a nemohli použiť pajpy, museli písať kód v Borland C++ (ktorý je na SK školách povinný), lebo im o alternatívach nik nepovedal.

    Ak máte podobné/opačné pocity/skúsenosti s programátorských súťaží, napíšte o nich mne (a celému AbcLinuxu).

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Josef Kufner avatar 14.10.2005 01:07 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Pořadí
    Hlavní nedostatek takovýchto soutěží je to, že si nejdřív vybereš jazyk se kterým se tam přihlásíš a pak teprve se dozvíš zadání. No a občas se stane, že se to k sobě vůbec nehodí...
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Yin avatar 14.10.2005 01:12 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pořadí
    Nie, PALMA je zaujímavá súťaž... registruješ sa a počas konania súťaže (cca 3 hod.) posielaš svoje riešenia cez Web Aplikáciu. Pri posielaní soi zvolíš jazyk v ktorom si ju napísal. Ak je riešenie chybné, portál yi to oznámi a môžež robiť ďalej (inú úlohu, v inom jazyku... jak chceš).
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    14.10.2005 08:06 lukipuki | skóre: 4 | blog: | Štokholm
    Rozbalit Rozbalit vše Chyba vôbec nie je v jazyku alebo OS
    Je pravda, že výber jazyka a OS môže pomôcť, ale podstatné je, aby si dokázal algoritmicky myslieť a to sa dá len tréningom. Takže hor'sa na stránku https://people.ksp.sk/~liahen/. Keď budeš na VŠ, tak tam sa súťaží v ACM. A najlepší používajú vim a gcc/g++.
    /dev/null: Permission denied
    14.10.2005 10:14 HOVADO
    Rozbalit Rozbalit vše No aha,aj ja som z UPJS
    No,ak ta ucila programovanie taka Gabika Andrejkova alebo pan Studenovsky,teda programovaci majstri na PF UPJS tak sa ani necudujem,ze si tak dopadol.Ta PF UPJS v mnohych smeroch stoji doslova za hovno.
    Yin avatar 14.10.2005 12:01 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No aha,aj ja som z UPJS
    Som samouk a programujem od mladosti... to je ďalší dôvod, prečo ma moje umiestnenie mrzí.
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    22.10.2005 21:50 G. Andrejkova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No aha,aj ja som z UPJS
    Ucila som mnohych, ktori su teraz vynikajuci programatori. Ti pracovali aj sami. Slusnost asi nie je Vasou silnou strankou. Aspon Studenovsky je pan.
    14.10.2005 10:33 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše hmmmm
    Zdravim

    A neni to treba tim, ze ve vetsine radku nad tebou jsou uvedeni dva spoluresitele?

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    Yin avatar 14.10.2005 12:08 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hmmmm

    Neviem... je to možné...

    Napríklad nestihol som doriešiť príklad B, kde som hodinu riešil vypisovaciu rutinu... jednoducho počítalo to správne, ale nevedelo to správne vypísať. Tomu hovorím neschopnosť.

    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    25.10.2005 10:34 billgates | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hmmmm
    Ano, dvaja riesitelia maju (mozno nie na prvy pohlad) velku vyhodu prave vtedy, ak nieco nefunguje. Na finale, ale nie len tam, sa da kazdy nefunkcny zdrojak vytlacit a kym jeden uz riesi nieco dalsie, tak druhy moze pozerat na vytlaceny zdrojak a hladat chybu. Preto odporucam si do druheho kola niekoho najst. Pravidla to nezakazuju. Teda ak vies o niekom.

    Inak, to, ze sa v inak fungujucom rieseni nachadza chyba sa stane kazdemu. Tiez sa nam to na ACM parkrat podarilo, raz nas to mozno stalo postup :) A pritom sme mali len prehodene indexy. To proste cloveka nastve. Ale stane sa.

    Tak vela stastia v dalsom kole.
    25.10.2005 10:42 billgates | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PALMA (hanba na súťaži)
    Kedze Palma je este velmi mlada sutaz, tak ma iste hromadu much. Ak ma niekto zo sutaziacich alebo nesutaziacich nejake (akekolvek) vyhrady ci pripomienky, tak mi ich kludne moze adresovat na moj osobny email (bwpow@ideaz.sk). Vyuzivanie jazykovych prostriedkov (kludne aj expresivnejsich) je v tomto pripade povolene a urcite z toho nebude mat nikto nijake nepriaznive nasledky. Zapojit do sutaze, aspon takto nepostupovo, sa moze uplne kazdy, takze kto si chce trosku prevetrat algoritmy a klepanie do klavesnice, ma sancu a budeme len radi (akoze my organizatori). Ved moze byt nieco lepsie, ako ked ostrilaneho programatora z renomovanej firmy predbehne stredoskolak :)

    A este ked sme na tej stranke o Linuxe. Vie niekto sposob, ako prinutit Javu (GCJ), aby nacitavala vstup aspon porovnatelne rychlo ako C/C++ ci Pascal?

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.