Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »co je to umět pít? Jak se pozná, že člověk umí pít?
Vnímání alkoholu je věc dost subjektivní. Někomu to ani nepřínáší onen příjemný pocit, kvůli kterého to ostatní pijou.
Umět pít může znamenat spoustu věcí:
a) dodržet nějaký režim (hodně vody, zajíst, nemíchat, pít kvalitní alkohol) = > výsledek nijak nezaručuje
b) být prakticky alkoholik s vytrénovanými játry = > výsledek 100%, ovšem těžko to nazvat uměním.
a) dodržet nějaký režim (hodně vody, zajíst, nemíchat, pít kvalitní alkohol) = > výsledek nijak nezaručujec) Vědět, kolik toho snesu - pít úměrně tomu. Výsledek zaručen, pokud... umíš pít.
Samozřejmě tohle funguje. Ale jen za předpokladu, že na to nezapomeneš. Svou laťku znám velmi dobře, jenže včera jsem si na ni nějak vzpoměl, až když flaška byla prázná.
Hned jsem si pustil Tři sestry...
... jak řekla lidstva metla ...
Nebo:
Dám si sedm piv a jednu zelenou.
Akorát, že já měl v sobotu 8 piv a zelenejch asi 6 (jenom malejch)
na fakuli saxik
ale musim se priznat ze lobotomii jsem jeste nemel
O tom silně pochybuji. Moje nejhorší zážitky byly vždy s vyjímečným kouskem.
Já jsem začínal jako každej druhej. Na pivu. Pak do toho přišly ty zelené, myslivci, rumy a podobně. Kvalitní whiskey, alpský rum a podobné věci jsem pil až mnohem později. V poslední době si ovšem říkám, co mi ten chlast přinese? Většinou nepřinese nic. Spíše je chudák člověk, co se neumí uvolnit bez chlastu....
On ma pod frnakem dobre domaci vino a jede na pasove zrzce (o hnoji jako rum a podobne nemluve) a hlavne se pak divi, ze mu je zle. Whiskey jsem na chut neprisel nikdy. Horke, ne moc dobre a pali to v krku.
Kdybys sjel (prubezne a ne na lacno) litr dobreho vina (zkus si treba Chateau Valtice - Svatovavrinecke Rose - svezi polosuche k syru a lehkym pokrmum fakt basta), tak mas akorat dobrou naladu a rano je ti fajn.
In vino veritas, aneb "ked pijem vino, verim aj TASS*".
*Tiskova Agentura Sovetskeho Svazu
Mě z vína skutečně chutná máloco, a kvalitnímu pivu se alespoň pro mě nevyrovná nic. (i když je fakt, že jou to úplně odlišné nápoje). Já dávám přednost vínu Ryzlink Rýnský v omezených sériích od Balouna.
Tzv hořké pití patří k tomu nejlepšímu. Sladké sračky jsou spíše pro slečinky. Skutečně kvalitní whiskey ovšem hořká není.
4 hodiny chlastání a pak 12 hodin naprosté hrůzy, kdy člověk zažívá co chvíli variaci na to, jak blbě člověku může být.Když nezapomenu a naliju do sebe hodně vody, tak je to pak vcelku OK.
presne. chlast je jen pro mainstream co nezna nic lepsi a nedokaze se dostat pres statni propagandu a spolecensky taboo
Ja mam k tomu podobny nazor, vztah jako bylo vyse.
Alkohol spis ne nez ano. Ale pokud ano - musite "umet pit" a to je v tom, ze sam musite vedet, jak organismus reaguje, vedet jak a kdy zrychlit kdy ne.
Kdyz pit jen pomalu, pivo, kdyz to popohnat slihovici:)
Pokud to budete dodrzovat, rano bude v klidu a taky (a to hlavne pro me ...) vecer budete porad "akorad" a ne takovy stavy jako nekteri - piju piju a po hodine spim...
Tiskni
Sdílej: