Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
právě W8 mohou být první použitelná verze, protože je to něco novéhoTedy nevím, ale IMHO "novost" je vlastnost zcela ortogonální ke kvalitě, použitelnosti atd.
Tohle dokonale pospal Michal Rybka v úvaze "Už to neni dost cool. Musíme vymyslet... dlaždice!" jako vítězství "frikulínského marketingu" nad ergonomií a zdravým rozumem.právě W8 mohou být první použitelná verze, protože je to něco novéhoTedy nevím, ale IMHO "novost" je vlastnost zcela ortogonální ke kvalitě, použitelnosti atd.
Když všichni linuxáři začnou makat na jejich zlepšení a vybudování komunity, nemůžeme neuspět.
Tady se mi zdá, že si z nás prostě děláš prdel nebo jsi blázen. Jestli sis nevšimnul, tak o zdrojových kódech Windows pod svobodnou licencí (např. GNU GPL) (narozdíl od GNU/Linuxu) si můžeš tak akorát nechat zdát. Takže není co vylepšovat.
Špatně jsi to pochopil. Vzhledem k tomu, že zdrojové texty OS Windows nejsou k dispozici, tak ho bude nějaký "linuxák" asi dost těžko nějak vylepšovat. Bavím se tedy o vylepšování samotného OS.
AOT Nvidia nativně (nView) ;)
Plochy jsou základ. tesat do kamene - vždy když vidím ten bordel co mám ve win a má efektivita při podobné činnosti je na Win oproti Linux-u poloviční a eště su v nepohodě, jak mezi padesáti okny hledám to správné, protože holt musím řešit spoutu emailu, pracovat ze spoustu programů, tak se divím že to ta „comerce“ furt toleruje…
No bez Cygwin terminálu, s tím samozřejmě nelze dělat krom, malování, brouzdání a psaní e-mailůTakže oprava.
Na pracovní herních konzolách je nView a více ploch stále dostupných, ale jen pro serii Quadro (na XP to ještě bylo pro všechny ).
Integrace (kterou mám zapnutou já), je vidět na přiloženém obrázku.
Nicméně, plochy nepoužívám a už jsem si vzpomněl proč, ono mi nelze nastavit separé pozadí pro danou plochu (volba je trvale disable viz obrázek) a vzhledem k absenci jakéhokoliv efektu či „přepínače ploch“ se zobrazenými obdélníčky co na daném desktopu je, se ztrácím.
A hlavně, nelze se vždy beztrestně přepnou kdykoliv (prostě tak jak jsem na Win zvyklí, „nepracuj zběsile, ale počkej až to dodělám a pak můžeš“), mám pocit, že nejhorší je když aplikace něco dělá na onClose okna a v ten okamžik se přepneš, zůstávají tam artefakty, někdy se aplikace dostane do divného stavu, a to i moje, kde to jsem schopen debugovat, nicméně nic nezjistím, protože to je rozhašené až pod ní, řekneme window-manager (ne)propouští divně eventy od myši a pomůže jen zavřít (jsem dokonce našel malý testík, kde jsem to právě zjišťoval v souvislosti s nView).
PS: Instalace nejnovější verze napíše „…nemůže být nainstalován na tento počítač“, byť je mezi podporovaným HW, asi DELL specific.
A já už se těšil, že to tu chce zabalit DW…
poblili a pochcali zo zdrojákov.Často smíchy vyčerpáním a z modelu LLP64 by zešedivěli nebo sed-em jako první přepsali všechny long na long long, bo jinak 64bitový systém to nikdy nebude
K téme: Osobne si myslím, že keby prešli všetci jadrací na vývoj Windows, tak sa poblili a pochcali zo zdrojákov.Pamatuju, jak v jednom příspěvku na blogu (který se mi nedaří vygooglit) přirovnával pisatel takovou reakci k otevření Archy Úmluvy nacisty z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy
Tak jestli nějak problém na Linuxu s videem, tak spíš v tom, že editační nástroj je moc „profi“ a neintuitivní a pokud chci udělat jen bum-bum-bac a render 5 min a hotovo, tak jednoznačně starý vedl MovieMaker ve Widlích, ale od té doby co ho rozdrbali, a způsobily trvalou nefunkčnost, tak už to není zas tak jasné…. Ale, že by to v OS trpělo těmi padajícími neduhy nevím, potýkal jsem se jen z problémy na netbooku s Atomem. Ohnivý drát už nepoužívám, ale i když jsem používal, tak si pamatuji, že sem si to nastavil a pak dicki jen pustil a stáhl.
PS: Virtualizuj herní konzolu a nemusíš dual-bootovat kvůli videuMně Kdenlive ještě nespadlo – nedělal jsem v tom sice nic moc, ale pár videí s nějakými efekty jsem v tom nastříhal.