E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
#!/system/bin/sh mount -o bind /system/bin /data/bin2 mount -o bind /data/bin2 /system/binA najdi si nějaký autostarter, který ti to po startu připojí. A ještě k tomu PATH a busybox, najdi si někde binárku bashe, nakopíruj ji někam (/data/bin3) a pak můžeš udělat si v /data/bin3 skriptík pojmenovaný třeba b
#!/system/bin/sh bash --rcfile /sdcard/.bashrca v /sdcard/.bashrc budeš mít samozřejmě správný PATH, který ti upředností /data/busybox nad těmi default nástroji, ale zbytek systému bude mít za default je, takže se to nebude mlátit. Tímhle jsem spíše chtěl ukázat, že se i se zamklou NAND dá celkem slušně vyžít
První věc, která mě zaskočila, byla že aplikace se vůbec neptají, jestli a na co se mohou připojit. V systému se zkrátka neustále kdesi cosi snaží připojit k Internetu a jednoduše se využije to, co je zrovna k dispozici.to snad lze zakázat nějakou další aplikací ne? V zahraničí to bude jistě nutnost toto chcípnout.
root určitě potřeba není, když se všemožně snaží zakázat k němu přístup. Musím uznat, že právě jsem si přes ten web zařízení zamknul a vůbec nic se nestalo, geolokace také nic. Třeba je to jen přechodně rozbité...
Podle jiného zdroje by to fungovat mělo.
Tiskni
Sdílej: