Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
<
, >
a &
).
Divné je to převedení na čtverečky, pokud chybí takový znak v fontu. Chápal bych, kdyby byl problém s kódováním celé stránky, to se pak mohou neznámé znaky nahradit za čtvereček nebo otazník. Ale to by dělalo i se znaky s diakritikou… Až budeš mít čas, vysleduj, prosím, alespoň který to dělá prohlížeč, pak už to snad půjde nasimulovat.
Taky jsou fonty, co nemají české znakyNepochybně. Ale já se snažím abclinuxu zpřístupnit co nejvíce čtenářům, z nichž mnozí o ndash a mdash možná nemají ani ponětí. Stejně tak bychom mohli říci, že kašleme na to, jak budou stránky vypadat v Internet Exploreru - je plný chyb, spoustu věci zobrazuje blbě a kvůli němu musíme v kódu udržovat hromadu nechutných hacků.
–
... IE je něco jiného a s úplně jiným podílem. Když už, tak bych se zajímal o podíl lidí bez podpory Flash...
Zajímal by mě reálný podíl těch, kterým by nešlo –
a) Sám jsem na to narazil, to je pro mne velký důvod Když už, tak bych se zajímal o podíl lidí bez podpory Flash...Pokud vím, tak žádný Flash na stránkách nepoužíváme... tedy pokud nepočítám reklamy, které dodává reklamní agentura. Tam si opravdu vybírat nemůžeme, ačkoliv všude, kde je to možné, dáváme přednost animovaným gifům (když už to musí být hopsající obrázky).
Když už, tak bych se zajímal o podíl lidí bez podpory Flash...Lidi s flashblockem řadíš kam?
Tiskni
Sdílej: