V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
KNOCK KNOCK KNOCK Who's there? Recursion. Recursion who? KNOCK KNOCK KNOCK ...
Knock Knock! Who's there? The Doctor. Doctor Who? Exactly!
Knock knock! Whose there? ticho pořád ticho furt ticho Java!
Prečo sa graficky náročné hry nepíšu v Jave? Však by to fachalo na všetkých platformách.V Javě se píšou hry na mobily. Důvodů, proč ve hrách na PC Java nevládne, bude asi víc, např. nedostatek kvalitních knihoven a to, že Java jako jazyk nic úžasného nenabízí. C++ je na tom pořád pokud jde o výkon líp než Java, je blíž HW. V Pythonu se taky žádné graficky náročné hry nepíšou. Pokud je Java opravdu tak ukrutně pomalá (a ne jen nějaký v ní blbě napsaný program nebo GUI knihovna), tak by benchmarky neměly ukazovat pravý opak.
co se týče Javy - nechutně pomalý je swing (je to vidět zrovna na těch netbeansech - jsou odporně pomalé že se to nedá použít;Souhlas, netbeansy jsou pomalé. Ale nepoužívají Swing, používají SWT.
new
.
The most prominent use of Jazelle DBX is by manufacturers of mobile phones to increase the execution speed of Java ME games and applicationsKua som dostal chuť na pivo
Type, type, type?! Snáď ťuk, ťuk, ťuk! :)Sorry... přehlédli jsme.
Počítám, že "fuck around" by se dalo použít k překladu známé věty z Babičky: "Babička šukala po místnosti."
Tiskni
Sdílej: