abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Komiks xkcd 989: Kryogenika

    30. 1. 2012 | Redakce | Různé | 8101×

    XKCD česky.
    xkcd logo

    Kryogenika

    xkcd 989, czech, česky

    Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
    Překlad: Robert Krátký, písmo: Martin Stiborský

    Creative Commons License
    Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    30.1.2012 00:14 troll (please do not feed me)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Ano, autor je tipickým příkladem neschopného akademika, který má plnou prdel učených keců ale kromě neustálého oslavování svého intelektu a povyšování se nad ostatní, neumí nic. Kdyby si státy tuto obec nevydržovaly za naše peníze, pomřeli by všichni tito vědátoři hladem, protože by se v reálném (podnikatelském) světě nedokázali uplatnit.
    30.1.2012 00:49 forces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Musím porušit pravidlo a nakrmit trolla - napsal jsi "typickým" s měkkým i. To považuji za urážku všech ostatních trollů na zemi. Prosím, vyvaruj se toho v příštím pokusu o trolling...
    30.1.2012 09:16 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Správně, Halík, je vidět, že vám to politicky myslí. Všechny je nahnat do mišelinky tahat pneumatiky.
    frEon avatar 31.1.2012 12:06 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    ja bych hnedka zrusil zakladni vyzkum, firmy ho nedelaji, tak ho urcite nikdo nepotrebuje.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    Jendа avatar 30.1.2012 00:20 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    No já nevím, já mám z budoucnosti spíš strach… „Potenciál je skutečně obrovský“, jak se praví v komiksu, teď ještě, aby nebyl využit nějakým způsobem, který by se nám třeba nemusel líbit…
    Migi avatar 30.1.2012 00:40 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    No co, Třetí světová, pak Eugenické války, pak tu přistanou ušatí, pak válka s Romulany a pak Federace. Huray.
    Jendа avatar 30.1.2012 00:51 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    A co třeba jenom pomalé a téměř nenásilné poovčování obyvatelstva a opatrné odebírání svobody, soukromí, …?
    30.1.2012 01:24 Let_Me_Be | skóre: 20 | blog: cat /proc/idea/current | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    To uz mame davno za sebou.
    Linked in profil - Můj web - Nemůžete vyhrát hádku s blbcem. Nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
    Jendа avatar 30.1.2012 02:06 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Ještě se toho dá…
    30.1.2012 23:07 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    To se vždycky dělalo krátce před velkou válkou ... hmm, jdu stavět jaderný kryt.
    30.1.2012 12:11 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Nejdřív eugenické války, a až pak třetí světová.
    xkucf03 avatar 30.1.2012 13:41 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    No já nevím, já mám z budoucnosti spíš strach…
    Viz Stallmanův zákon.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Jendа avatar 30.1.2012 14:28 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Ještě by chtělo připomenout, že nemusí jít jen o corporations ve smyslu firem, ale hlavně o stát.
    AsciiWolf avatar 30.1.2012 14:56 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Hehe, +1 :-)
    30.1.2012 00:50 12
    Rozbalit Rozbalit vše Překlep
    V img alt je zřejmě překlep, pokud mi něco neuniká: "...v oblasti technoogií."
    30.1.2012 01:31 Mandarinka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Překlep
    No, ono tam bylo asi "tech startup", což je takové fráze až floskule, na rozdíl od toho překladu (páč pokud vím, u nás pro to takové stručné slovo nemáme), ale sám nevím, jak bych to řekl líp. Ony česky jsou technologie vždycky konkrétní (technologie přenosu dat, metalurgie, etc), zatímco angláni tak označujou IT ale i průmysl všeho možného co souvisí s vědou/pokorčilejší technikou. Takže tech company by mohl být Amazon, Zentiva, Facebook nebo třeba Rozumovi univerzální roboti :)
    30.1.2012 06:10 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Překlep
    Myslim, ze se predrwcnik se snazil napsat, ze tam chybi pismeno.
    Bedňa avatar 30.1.2012 06:26 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Překlep
    Myslíš Technoorgií?
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    30.1.2012 16:08 Mandarinka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Překlep
    Myslim, ze se predrwcnik se snazil napsat, ze tam chybi pismeno.
    Což to mi došlo, ale rýt se musí.
    30.1.2012 09:37 JS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Překlep
    Takze cesky "technika"?
    30.1.2012 11:25 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Překlep
    V img alt je zřejmě překlep, pokud mi něco neuniká: "...v oblasti technoogií."
    Opraveno. Dík.
    30.1.2012 10:14 MiR
    Rozbalit Rozbalit vše 10.
    V první stripu má být místo "10." napsáno "10"
    30.1.2012 11:25 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 10.
    Jj, chybka při přepisu. Dík, opraveno.
    30.1.2012 13:53 marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Otázne je či nám technika umožní byť šťastenjší. Skúste si všimnúť koľko vecí jednoducho nejde, napriek tomu, že máme databázy, počítače, internet... Nejde, lebo na konci je človek. A keď sa mu z nejakého dôvodu nechce, tak sa môžte aj na hlavu postaviť.
    xkucf03 avatar 30.1.2012 13:58 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    + kolik věcí dnes bohužel jde, přestože dřív byly technicky neproveditelné (např. shromažďování osobních údajů a jejich automatická analýza).
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    GeoRW avatar 31.1.2012 07:05 GeoRW | skóre: 13 | blog: GeoRW | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    hmm, to bude asi ta technologicka singularita
    "This is to be taken with a grain of salt." ACBF - Advanced Comic Book Format
    1.2.2012 18:30 imploder | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 989: Kryogenika
    Jedno z nejlepších xkcd :-)

    Ono se často spekuluje o tom, co bude za technologie nebo jak se svět změní za X let nebo že už není XY. století, „doba se změnila“, ale to jsou všechno změny, co zařídili nějací lidi, bez toho žádný civilizační vývoj není. Jenom to, že uplyne nějaká (třeba i dlouhá) doba, samo o sobě prakticky nic neznamená.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.