Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Imho KDE Menu Classic je nejvíc nejlepšíTaké jsem si nikdy na jiné nezvykl.
Výška Kickoffu se dá nastavitJak?
Chytneš ho za ho pravý horní roh a táhneš, jako u každého jiného okna.Tak to mě opravdu nenapadlo. Zkoušel jsem vrchní hranu, protože jsem chtěl upravovat výšku...
Při čtení článku jsem si vzpomenul na menu "Všechny programy" ve Windows XP některých uživatelů - a jak se můžu osrstit vždycky, když na mě vybafne stovka položek a já jich musím většinu přečíst a ještě přitom rolovat v menu, než najdu, co potřebuji.Nejpikantnější je, že v nejnovější hvězdě Windoze 7 není možné nastavit classic menu bez 3rd party SW. Takže menu 'Všechny programy' zůstává, ale narozdíl od XP se nezobrazuje jako pop-up menu ale je stísněno do malého prostoru toho úžasného nového startmenu. V MS si zřejmě seděj na mozku.
Nejhorší ale je, že uživatelé se postupně přizpůsobí, a nakonec ještě budou všude rozhlašovat, jak je to supr a geniální......což se nám názorně ukazuje na těch úžasnejch fíčurkách ve KDE4. LOL!
Rád bych pochopil pro mě čím dál méně stravitelný způsob myšlení autorů KDE...viz
mel jsem startmenu... ...stredni seznam ulohtohle v 4.4 funguje, pravy klik na plochu - folder view activity settings - mouse actions - voila nevim co myslim tim "moje menu" ale rekl bych ze to nejde
Byl jsem zvykly na menu kliknout, drzet tlacitko mysi, vybrat aplikaci a pustit. Menu se samo rozbalovalo, takze jsem to spustil jednim klikem.to stale funguje nebo uz funguje... jak jsem rekl menu pozivam minimalne tak jsem si to ted jen odzkousel
Vsechna nastaveni byla na jednom miste.nevim co myslis systemsettings po jedinem kliku vypada jako stary kcontrol
Nevim asi jsem stara struktura, protoze polopruhledne nesmysly me k orgasmu rozhodne neprivadi.to asi ja taky, vsechny ty pulse audia, policy kity, akonadi(tenhle zmetek me sere hodne) bych zakazal... :) ale pruhlednost je mi u pozadi, co jsem si zamiloval v KDE je dynamickej nahled na plochy a ta kopie expose... prestal jsem pouzivat Alt + Tab (tohle je asi hlavni duvod proc jsem nechal fluxbox za sebou)
Tiskni
Sdílej: