Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nechybějí tituly věnované Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Office 2013, Office 365, SharePoint 2013, Dynamics CRM, PowerShell, Exchange Server, Lync 2013, System Center, Azure, Cloud, SQL Server a další.
Stovky e-booků z produkce Microsoftu můžete získat přímo zde.
V horní části příspěvku naleznete také odkazy na dvě předchozí obsáhlé kolekce e-knih o informačních technologiích, které jsou také k dispozici zdarma.
Autor příspěvku Eric Ligman uvádí, že takto dal bezplatně k dispozici už skoro 500 elektronických knih, přičemž předloni zaznamenal v průběhu roku 3,5 milionů stažení a vloni takto rozdal 1 milion e-knih za dva dny a 2 miliony za týden. Samozřejmě, že drtivá většina knih se věnuje produktům Microsoftu, ale své si v ní najdou nejen IT profesionálové, ale i běžní uživatelé, protože jsou tam pohromadě například i klávesové zkratky pro Windows či kancelářské aplikace Microsoft Office či nejrůznější Quick Start průvodci.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Ale aspoň má správne nastavené štítky napr „Skurvysyni“.
Na tom se pracuje - jedna z ideí systemd a tlačení veškeré komunikace (i video streamů mezi aplikacemi) přes kdbus.
Ktorá elektráreň? Komu ho predali? Komu bol na čo zabezpečovací systém (teda okrem využitia ako domáci bazén)?
Bojim sa otvorit chladnicku, ci aj tam nebude Microsoft...V příloze posílám obrázek šestnácti placek. Kdyby na tebe vyskočil Microsoft, použij zobraz ho na mobilu a zaříkej: „Silou Linuse ti nařizuji odejít. Ve jménu RMS zmiz. Kombinovanou silou šestnácti linxů ta zaříkám tvým pravým jménem, Microsofte, vrať se zpět odkud jsi přišel! Má duše ti nepatří!“