Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek. Opět společně s videem (YouTube, LBRY, TILvids). Od 18. ledna bude možné objednat PinePhone s předinstalovaným Mobianem aneb Debianem pro mobilní zařízení.
Byla vydána nová verze 3.6 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdůrazněn je nový font Leland. Jeho představení na YouTube.
Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.
Nechybějí tituly věnované Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Office 2013, Office 365, SharePoint 2013, Dynamics CRM, PowerShell, Exchange Server, Lync 2013, System Center, Azure, Cloud, SQL Server a další.
Stovky e-booků z produkce Microsoftu můžete získat přímo zde.
V horní části příspěvku naleznete také odkazy na dvě předchozí obsáhlé kolekce e-knih o informačních technologiích, které jsou také k dispozici zdarma.
Autor příspěvku Eric Ligman uvádí, že takto dal bezplatně k dispozici už skoro 500 elektronických knih, přičemž předloni zaznamenal v průběhu roku 3,5 milionů stažení a vloni takto rozdal 1 milion e-knih za dva dny a 2 miliony za týden. Samozřejmě, že drtivá většina knih se věnuje produktům Microsoftu, ale své si v ní najdou nejen IT profesionálové, ale i běžní uživatelé, protože jsou tam pohromadě například i klávesové zkratky pro Windows či kancelářské aplikace Microsoft Office či nejrůznější Quick Start průvodci.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Ale aspoň má správne nastavené štítky napr „Skurvysyni“.
Na tom se pracuje - jedna z ideí systemd a tlačení veškeré komunikace (i video streamů mezi aplikacemi) přes kdbus.
Ktorá elektráreň? Komu ho predali? Komu bol na čo zabezpečovací systém (teda okrem využitia ako domáci bazén)?
Bojim sa otvorit chladnicku, ci aj tam nebude Microsoft...V příloze posílám obrázek šestnácti placek. Kdyby na tebe vyskočil Microsoft, použij zobraz ho na mobilu a zaříkej: „Silou Linuse ti nařizuji odejít. Ve jménu RMS zmiz. Kombinovanou silou šestnácti linxů ta zaříkám tvým pravým jménem, Microsofte, vrať se zpět odkud jsi přišel! Má duše ti nepatří!“