V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Nechybějí tituly věnované Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Office 2013, Office 365, SharePoint 2013, Dynamics CRM, PowerShell, Exchange Server, Lync 2013, System Center, Azure, Cloud, SQL Server a další.
Stovky e-booků z produkce Microsoftu můžete získat přímo zde.
V horní části příspěvku naleznete také odkazy na dvě předchozí obsáhlé kolekce e-knih o informačních technologiích, které jsou také k dispozici zdarma.
Autor příspěvku Eric Ligman uvádí, že takto dal bezplatně k dispozici už skoro 500 elektronických knih, přičemž předloni zaznamenal v průběhu roku 3,5 milionů stažení a vloni takto rozdal 1 milion e-knih za dva dny a 2 miliony za týden. Samozřejmě, že drtivá většina knih se věnuje produktům Microsoftu, ale své si v ní najdou nejen IT profesionálové, ale i běžní uživatelé, protože jsou tam pohromadě například i klávesové zkratky pro Windows či kancelářské aplikace Microsoft Office či nejrůznější Quick Start průvodci.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Ale aspoň má správne nastavené štítky napr „Skurvysyni“.
Na tom se pracuje - jedna z ideí systemd a tlačení veškeré komunikace (i video streamů mezi aplikacemi) přes kdbus.
Ktorá elektráreň? Komu ho predali? Komu bol na čo zabezpečovací systém (teda okrem využitia ako domáci bazén)?
Bojim sa otvorit chladnicku, ci aj tam nebude Microsoft...V příloze posílám obrázek šestnácti placek. Kdyby na tebe vyskočil Microsoft, použij zobraz ho na mobilu a zaříkej: „Silou Linuse ti nařizuji odejít. Ve jménu RMS zmiz. Kombinovanou silou šestnácti linxů ta zaříkám tvým pravým jménem, Microsofte, vrať se zpět odkud jsi přišel! Má duše ti nepatří!“