Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Tam fungovala i dvoutečka na začátku řádku.
current_theme zels,osaka,think_different,peace,shiba,liedpro nahodny vyber. at slouzi!
Som este nevidel skaredsiu vec na linuxe ako je ten TWM.Jo, hroznej humus, taky nechapu jak takovou vec muze nekdo pouzivat.
Mě spíš zaujalo to screenshotování pomocí příkazové řádky. Ať mi po tomhle už nikdo neříká, že v příkazovce se "zkrátka pracuje mnohem efektivněji"... lol. Jojo.Způsobů sejmutí screenshotu je samozřejmě více - včetně grafických klikátek. Ale pokud není nainstalováno nic jiného než X, tak je xwd šikovné řešení (a není problém si to namapovat na libovolnou klávesovou zkratku).
No, spoušť fotoaparátu má reagovat okamžitě.
Ne vždy. Často si nejdřív budete chtít nastavit parametry expozice, rozvrhnout scénu apod. A někdy dokonce použijete samospoušť. A se screenshotem je to stejné.
[...] - jen čekám, až někdo udělá kreslící program pro konzoli).Metapost?
SCREENSHOT="/home/user/`zenity --entry --title "Uložit screenshot" \ --text "Jméno screenshotu:" --entry-text ".png"`" || exit if [ -f $SCREENSHOT ] ; then zenity --error --title "Screenshot" --text "Chyba: soubor již existuje." exit 1 else CD="" zenity --question --text "Mam zpozdit screenshoot o 5s ?" \ && CD="-cd 5" scrot $CD $SCREENSHOT zenity --info --text "Screenshot je ulozen $SCREENSHOT" fi
No fuj! KDE omalovánky jsou pro děti.
Velký kluci používaj tvm, ewm, možná ještě Blackbox
Tab Window Manager je starý jako X Window System samotný.
Jen technická poznámka, nijak zle nemyšlená: X Window System exsituje od roku 1984 a TWM až od roku 1987.
http://en.wikipedia.org/wiki/X_Window_System#History
http://en.wikipedia.org/wiki/TWM#History
Tiskni
Sdílej: