abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:22 | Komunita

    Singularity (YouTube) je nejnovější otevřený film od Blender Studia. Jedná se o jejich první 4K HDR film.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Zajímavý software

    Vyšla hra Život Není Krásný: Poslední Exekuce (Steam, ProtonDB). Kreslená point & click adventura ze staré školy plná černého humoru a nekorektního násilí. Vžijte se do role zpustlého exekutora Vladimíra Brehowského a projděte s ním jeho poslední pracovní den. Hra volně navazuje na sérii Život Není Krásný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:00 | Zajímavý projekt

    Společnost Red Hat představila Fedora Hummingbird, tj. linuxovou distribuci s nativním kontejnerovým designem určenou pro vývojáře využívající AI agenty.

    Pinhead | Komentářů: 4
    včera 02:22 | Zajímavý software

    Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess od společnosti Nintendo si lze nově díky projektu Dusklight (původně Dusk) a reverznímu inženýrství zahrát i na počítačích a mobilních zařízeních. Vyžadována je kopie původní hry (textury, modely, hudba, zvukové efekty, …). Ukázka na YouTube. Projekt byl zahájen v srpnu 2020.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 29.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Detailní přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.5. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    13.5. 14:00 | Komunita

    Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    13.5. 12:55 | IT novinky

    Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.5. 12:33 | IT novinky

    Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 48
    13.5. 04:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1617 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    openMagazin 8/2010

    27. 10. 2010 | Redakce | Návody | 1889×

    Zveme vás k přečtení již osmého letošního openMagazinu. Na více než osmdesáti stranách najdete spoustu recenzí a návodů na software, ale také hry. Pokud hodně brouzdáte po Internetu a stahujete soubory, najdete v magazínu pár tipů na různé downloadery.

    Máme pro vás novinky ze světa mobilů: Co bude nového v Androidu 3.0, MeeGo nebo webOS 2.0. Zveme vás k přečtení přehledu o grafických textových editorech například Kate, jEdit, Gedit, Bluefish a dalších. Také se dovíte o dvoupanelových správcích souborů, třeba Krusaderu, GNOME Commanderu nebo o dalších. Pro ty, kdo často stahují z internetových úložišť, máme také pár tipů, například oblíbený JDownloader, FatRat a další. Nabízíme vám novinky z linuxového grafického prostředí KDE 4.5 a srpnový náhled na linuxovou distribuci Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat, které v říjnu vyšlo.

    Věříme, že se chcete odreagovat zahrát si pár her. Máme pro vás recenzi her Cube2: Sauerbraten a DopeWars, ale také návod na zprovoznění hry Mafia v Linuxu. Brouzdáte-li hodně po Internetu, určitě vás budou zajímat novinky ze světa prohlížečů Mozilla. A jak si přehrát YouTube a nemít Flash? To se také dovíte.

    Stahujte, čtěte, kopírujte a šiřte mezi známé, přátelé a kolegy v práci. OpenMagazin je zdarma a volně dostupný široké veřejnosti.

    Stahujte

    AbcLinuxu.cz

    openMagazin 8/2010 – nahled

    Browsery.cz

    LinuxEXPRES.cz

    MandrivaLinux.cz

    Mozilla.cz

    OpenOffice.cz

    Penguin.cz

    Root.cz

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    27.10.2010 19:49 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 8/2010
    stael je problem s konverziou do mobi, alebo ineho e-book formatu ?
    27.10.2010 20:27 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 8/2010
    Nepracuje se na tom, nemáme lidi a zájem je minimální.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    Matelko avatar 29.10.2010 21:53 Matelko | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 8/2010
    OpenMagazín je to moc fajn. Velká pochvala.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.