plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
$ TIME=12PM autoconf --with-knife --with-bible --sacrifice-dog
zajímalo by mě, do jaké míry Cmake splňuje požadavky, které jsme si před časem stanovili jako důležité v projektu OCERA. Požadavky se nacházení v následujícím v druhém odstavci souboru README.makerules
Velice uvítám, pokud někdo provede porovnání třeba se Scons či dalšími make systémy podle těchto bodů.
Soubor požadavků je částí projektu, kde jsme všechny tyto požadavky na sestavování programů potřebovali dát dohromady. Naše řešení zatím neobsahuje něco jako Autoconf, ale i tak umožňuje s minimálními úprvami kompilaci knihoven a aplikací pro Linux, MinGW a CygWin. Dále zvládá moduly pro jádra řad 2.4, 2.6, RT-Linux a embedded aplikace přímo na hadrware a do prostředí RT executivy RTEMS. Dokonce je to použitelné i pro SDCC a možná i Keil na 8051.
Na druhou stranu má řešení i své nevýhody (rychlost, rekurzivnost) a znalost alternativ a možnost jejich využití nás tedy také zajímá.
automake
ale naprosto jsem selhal (netvrdim, ze je automake
spatne, jenom jsem to jaksi nezvladl). Naproti tomu jsem CMake byl schopny pouzit po par prectenych radcich. Netvrdim, ze vzdycky uplne spravne, ale s prohlubujicimi se znalostmi CMake clovek zjistuje, ze vsechno (alespon vsechno co jsem zatim potreboval) jde udelat vlastne hrozne jednoduse. V soucasne dobe mam skutecne par jednoduchych CMAke konfiguraku, ktere vytvori v mem projektu knihovnu, pythonovsky wrapper (spojenim CMake + SWIG) a jednoduche testy. Chystam se ted zacit pronikat do unit testovani pomoci CMake + DART - mimochodem, pokud nekdo mate s timto skusenosti, napiste prosim clanecek, pokud ne pokusim se neco napsat, az to trochu ovladnu ...
Dan
ADD_LIBRARY(WPP SHARED ${WPP_SRCS})
ale opravdu nevím co kde napsat aby se při make install nainstalovala?
Tiskni
Sdílej: