V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
$ TIME=12PM autoconf --with-knife --with-bible --sacrifice-dog
zajímalo by mě, do jaké míry Cmake splňuje požadavky, které jsme si před časem stanovili jako důležité v projektu OCERA. Požadavky se nacházení v následujícím v druhém odstavci souboru README.makerules
Velice uvítám, pokud někdo provede porovnání třeba se Scons či dalšími make systémy podle těchto bodů.
Soubor požadavků je částí projektu, kde jsme všechny tyto požadavky na sestavování programů potřebovali dát dohromady. Naše řešení zatím neobsahuje něco jako Autoconf, ale i tak umožňuje s minimálními úprvami kompilaci knihoven a aplikací pro Linux, MinGW a CygWin. Dále zvládá moduly pro jádra řad 2.4, 2.6, RT-Linux a embedded aplikace přímo na hadrware a do prostředí RT executivy RTEMS. Dokonce je to použitelné i pro SDCC a možná i Keil na 8051.
Na druhou stranu má řešení i své nevýhody (rychlost, rekurzivnost) a znalost alternativ a možnost jejich využití nás tedy také zajímá.
automake
ale naprosto jsem selhal (netvrdim, ze je automake
spatne, jenom jsem to jaksi nezvladl). Naproti tomu jsem CMake byl schopny pouzit po par prectenych radcich. Netvrdim, ze vzdycky uplne spravne, ale s prohlubujicimi se znalostmi CMake clovek zjistuje, ze vsechno (alespon vsechno co jsem zatim potreboval) jde udelat vlastne hrozne jednoduse. V soucasne dobe mam skutecne par jednoduchych CMAke konfiguraku, ktere vytvori v mem projektu knihovnu, pythonovsky wrapper (spojenim CMake + SWIG) a jednoduche testy. Chystam se ted zacit pronikat do unit testovani pomoci CMake + DART - mimochodem, pokud nekdo mate s timto skusenosti, napiste prosim clanecek, pokud ne pokusim se neco napsat, az to trochu ovladnu ...
Dan
ADD_LIBRARY(WPP SHARED ${WPP_SRCS})
ale opravdu nevím co kde napsat aby se při make install nainstalovala?
Tiskni
Sdílej: