Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Existuje obrovske mnozstvi doplnku/programu, pomoci kterych muzes defaultni chovani ovlivnit.A parádne ho spomalia. Inak základné XP UI skoro nič nedokáže, preto mi na slabšom počítači nevyhovuje (koniec koncov Vista na tom nie je o nič lepšie).
už představuje slušnou náhradu za řadu 3.x
Vůbec se nedivím uživatelům Windows (ale i Gnome), že si instalují všelijaké Total Commandery (a krusadery a bůhvíjaksetykrámyjmenují), když desktop sám o sobě jim neposkytuje rozumný souborový manažer.A aký rozumný súborový manažér je napr. priamo v KDE3 (ak nerátam konsole + Midnight Commander)? Je tam síce Konqueror, ale tomu sa vyrovná ten, čo je vo Windows (a predpokladám, že aj ten v Gnome).
Pokud Vám Konqueror připadá jako špatná kopie Windowsového Exploreru (i mě tak první dva měsíce připadal), pak Vám doporučím věnovat mu hodinku zkoumání.KDE používam už od Mandrake 8.0 (čo je nejakých 8 rokov), takže Konqueror poznám dosť dôverne. :)
Namátkou:atd... to prostě Windows neumí (ve Vista a výš, některé věci ano, ale pořád je to chudý příbuzný).
- práce se vzdálenými filesystémy podobná jako s lokálními
- rozdělení pohledu do více sloupců/řádků (dá se z něj snadno vyrobit něco jako grafický mc)
- pokročilé drag'n'drop operace (procházení adresářů při tažení)
- konfigurovatelné detaily souborů, detailní informace v bublinové nápovědě o souboru včetně náhledu
nic proti Gnome, ale GTK je podle mého názoru otřesná knihovna, proti které je i WinAPI, resp. jeho grafický toolkit "rajskou zahradou"Teda nevím, co jsi pod WinAPI dělal, ale GTK+ je relativně dost high level oproti WinAPI. WinAPI ti navíc neudělá ani automatický resize widgetů při změně velikosti okna, vše zůstává na implementaci.
Zas a znova mě fascinuje otevírací/ukládací dialog, ve kterém je modře označený text s názvem souboru, ale když začnu psát, tak začnu vyhledávat v adresáři. Specielně tyhle dialogy jsou jednou z nejhorších věcí v celém GTK.A čo by to malo robiť? Úplne rovnako sa u mňa správa aj KDE3.
Nicméně průserů se v GTK najde víc (typický problém je kradení fokusu).O to sa, podľa mňa, stará správca okien (teda ak program nie je urobený tak, aby sa fokus naozaj zmenil, ale to sa určite dá urobiť aj v Qt/KDE).
Zas a znova mě fascinuje otevírací/ukládací dialog, ve kterém je modře označený text s názvem souboru, ale když začnu psát, tak začnu vyhledávat v adresáři. Specielně tyhle dialogy jsou jednou z nejhorších věcí v celém GTK.A čo by to malo robiť? Úplne rovnako sa u mňa správa aj KDE3.
Když mám fokus v nějakém políčku, tak očekávám, že se to začne psát právě tam. KDE4 to tak dělá.
A teď si trochu rýpnu: Má smysl používat unstable verzi KDE, když nepracuji na jeho vývoji a stěžovat si, že je nestabilní? :)Nevyvijim sice primo software, ale kdyz prekladam, tak se pokousim preklady i testovat. Pouzivanim taky odhaluji neprelozene retezce a resim je. Navic, ja neresim nestabilitu. Sam jsem rekl, ze obcasny pad ocekavam. Pozastavuji se nad zatuhem jednoho, co sebou vezme i druhe, coz se mi osobne jevi jako dost zasadni problem. Ona neni zrovna stranda, kdyz vytuhnou Qt aplikace a zustane bezet akorat GTK/XUL Firefox.
Tiskni
Sdílej: