Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
Překlad: Tomáš Znamenáček, písmo: Martin Stiborský
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Heh?? To jsi vedle jak ta jedle, nevim z ceho jsi poznal, ze druha osoba neni holka.
Také žil zřejmě ve špatném vědomí, kam se ten náramek nasazuje a když měnil ramku v nějakém stroji a viděl ho šéf, tak ho vyhodil, páč si myslel, že je to nějaký úchyl.Já bych spíš řekl, že si v práci místo antistatického náramku nasadil (na ruku) šprcku a vyhodili ho ne proto, že by byl úchyl, ale protože poznali, že je padlý na hlavu.
minimalne mali byt oznacene dialogy aby som vedel, kto co hovoriTo poznáš podle toho, odkud ta bublina vychází. Ona je očividně nahoře, pokud to nejsou dva chlapi
Antistatický náramek je jen šňůra, co má člověka uzemnit, když maká z nějakou jemnou elektronikouJeště je tam několikamegaohmový odpor kvůli bezpečnosti (kdyby to byla fakt jen šňůra a šáhl bys v té elektronice na nějakou živou část…).
Navrhnu anketu, jestli to vůbec někdo používáOK.
Takovej ten náramek
To je antistatickej náramek.
Něco takovýho
Jsem nějak popletenej
Přišlo mi to divnýBylo by možné označit i jazyk? Protože ať je to jak chce, tak česky to není určitě.
navrhuju nevycházet z domu.To také dost často praktikuju, ale i když se náhodou podaří, tak s tím nemám nejmenší problém. Teda jen do doby než se dostanu do jedné nejmenované vesnice, kde se schází směska z celé Republiky či z ještě větších dálek. Zvláště pak ti ze Severo-západních sfér mi doslova trhají uši.
dva chlapíci v tmavé serverovně opravují kompA přitom "šmátrají"? To musí být obtížné opravování