Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »./runme time u32 connlimit ipp2p IPMARK ROUTE TARPIT
Hey! KERNEL_DIR is not set.
takze to chce
export KERNEL_DIR=/usr/src/linux-2.6.16.27
./runme time u32 connlimit ipp2p IPMARK ROUTE TARPIT
a uz to svisti. Kupodivu pri hledani iptables symlink chodi
je tam preklep, misto prikazu patch je tam pacthDík, opraveno.
$ uname -a
Linux heaven 2.6.13.4-imq-K8-2 #7 Wed Dec 7 03:57:09 CET 2005 i686 GNU/Linux
Distribútor by sa mal postarať, aby to išlo aj bez toho (pripravený balíček na jednoduchú inštaláciu). Takisto sa distribútor má starať o bezpečnostné aktualizácie a normálny admin by mal sledovať bezpečnostné aktualizácie svojej distribúcie.Kdyby to takhle fungovalo, tak bys za to musel platit. Ona je ta komerční a free komunita tak zvláštně provázána. Free těží z toho co vytvoří komerce (balíčky, updaty ...) a komerce zas těží z toho co vymyslí free komunita (testování, některé projekdy se dostanou až do jádra, spousta programů atd..). Funguje to zkrátka v takové symbióze. To co jsi popsal je spíš styl Microsoftu. Tam admini mnohdy aktualizují něco, co je vlastně vůbec netrápí a mnohdy si tím akorát způsobí problémy. Admin by zkrátka měl vědět co dělá a ne jen klikat na up2data jak cvičená opice.
A pak kliknuti ikonku degraduje toho vaseho administratora na tupou kreaturu, protze i kdyz jen opisujete postup, tak se z toho alespon neco naucite. Casem pak dospejete to stadia, kdy budete schopen sám vytvářet obdobné postupy, kdežto vaši kamarádi "Administrátoři/Architekti" budo pořád jen tupě klikat na ikonky, bez jediného náznaku toho, že by vůbec věděli co to udělá. Zatímco údržbář si už určitě brousí zuby na vaši pozici ve firmě, protože bude mít mnohem větší "fištrón".Tohle třeba u mě neplatí. Při práci podle HOWTO mám většinou migrénu, následovanou zapomněním. Mám nepřijemný pocit, že mě LINUX degradoval na tupou kreaturu a vůbec nechápu, že se moji kamarádi "Administrátoři/Architekti", dovedou problémem zabývat několik hodin jen proto, aby byli schopni vytvářet obdobné postupy vpodstatě bez přesné představy, co to vlastně dělá. Někteří z nich jsou studiu ochotni objetovat téměř celý život a jediným výsledkem toho usilí je, že jsou (na rozdíl od ikonkářů a HOWTOářů) schopni reflektovat mozne pozadavky na odlisnost postupu pro svoji situaci a při tom všem si dovedou představit, jak každý řádek jejich konfiguráku, každý jejich shellový příkaz nebo konstrukce programu ladně přesýpá bity v jejich svěřencích.
(12.08.2006 20:02:05) XXX: BĚŽ DOPRDELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEa nepublikovatelnou záplavou vykřičníků. Proto všem spolužijícím radím "Vyhněte se metafyzičnu"
duplicita kódu. máte jistotu, že situace např. ve windows je výrazně jiná?Při pohledu do Windows SDK (nebo tak nějak se ta nápověda k Windows jmenovala) snadno zjistíš, že některé funkce jsou z důvodu zpětné kompatibility implementovány několikrát - od verze, kterou obsahovaly už 3.11
takze stahovacum nepomuze proste otevrit vic spojeni, coz je hlavni nedostatek sfq
Těžko to označit za nedostatek SFQ, protože SFQ byl navrženo k úplně jinému účelu. Právě proto vzniklo ESFQ - jako důsledek pozorování, že se po malé úpravě se dá princip SFQ použít i takto.
Ale taky ho musis zkritizovat, nebot:
1. bastlit takovou silenost do vannila + iptables ROZHODNE delat a podporovat nebudu a nechci ....
2. Linux je vyborny na sitova reseni, ale stale mi pripada, ze takovy shaping je stale jeho slaba stranka - myslim hlavne konfiguraci. Aspon, ze mame CBQinit.
3. jestli to patchovani bude nutnost v dalsim pokracovani clanku - ztraci pro me uplne vyznam.
Nevim zda jsem admin, nebo udrzbar, ale vetsinou se musim postarat o vsechno, co je potreba ... .-)
Tiskni
Sdílej: