Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
V linux-cve-announce bylo oznámeno 433 zranitelností za jediný den (19. července).
Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní
… více »Byla vydána nová verze 1.58 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Josephine Pfeiffer. Vypíchnout lze možnost nmtui zobrazit nastavení Wi-Fi jako QR kód nebo podporu CLAT (464XLAT) a tunelů GENEVE (Generic Network Virtualization Encapsulation).
Zákaz používání mobilních telefonů a dalších elektronických komunikačních zařízení ve školách, jehož uzákonění navrhli jako poslanci premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr školství Robert Plaga (za ANO), dnes podle očekávání vláda podpořila. Novinářům to oznámil Babiš, podle Plagy byla podpora kabinetu jednomyslná. Účinnost předkladatelé navrhují od 1. září 2027. Podle opoziční ODS je plošný zákaz líbivé populistické opatření namířené proti digitální gramotnosti dětí.
Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na zranitelnost ve WordPress Core: CVE-2026-63030 s přezdívkou wp2shell. Zranitelnost typu vzdálené spuštění kódu (RCE) bez nutnosti autentizace umožňuje útočníkovi spouštět libovolný kód prostřednictvím endpointu WordPress REST API Batch. Ke zneužití není vyžadován platný uživatelský účet ani interakce uživatele. Úspěšné zneužití může vést ke kompletnímu kompromitování webové stránky a souvisejících dat. Zranitelnost postihuje verze WordPress 6.9.0 až 6.9.4 a 7.0.0 až 7.0.1.
Evropská komise (EK) vyměřila čínskému internetovému prodejci AliExpress pokutu 550 milionů eur (13,3 miliardy korun) za porušení povinností vyplývajících z nařízení o digitálních službách (DSA). Platforma podle EK řádně neposuzovala a neomezovala rizika související s prodejem nelegálních, nebezpečných nebo padělaných výrobků na svém internetovém tržišti. Komise zároveň firmě nařídila přijmout nápravná opatření. Podle AliExpressu je pokuta nepřiměřená.
Ruffle, tj. open source emulátor Flash Playeru napsaný v Rustu, byl vydán ve verzi 0.4.0. Ke stažení je také na Flathubu. Přímo ve webovém prohlížeči lze vyzkoušet online dema nebo vlastní swf soubory.
HollowByte je zranitelnost typu Denial of Service (DoS) v kryptografické knihovně OpenSSL. Útočník může odesíláním škodlivého payloadu o velikosti pouhých 11 bajtů zaplnit paměť serveru. OpenSSL před ověřením dat vyhradí nepřiměřený blok paměti (až 131 KB). Server pak čeká na data, která nepřišla. Zranitelnost je opravena ve verzích OpenSSL 4.0.1, 3.6.3, 3.5.7, 3.4.6 a 3.0.21.
Cigarety se slukovat musi, protoze jejich slaby kour protlaci potrebne latky do tela jen pres plice.
potřebné???
Chudák manžel, udělala jste mu medvědí službu
Děkuju, já se mu kajícně omluvím a řeknu, že jsem neměla pravdu
.
Vím, že dýmka se nešlukuje, ale o doutnících nevím skoro nic.
Jestli se nepletu, tak buď natáhnu a polknu = šlukuju nebo natáhnu a vypustím?
Šlukování je to, že se řádně nadechneš při potáhnutí z cigarety. Ten doutník fakt nedoporučuju. Cítíš to až vzadu v krku a pak to vydechneš. Chvilku to v těch plicích necháš. Můžeš vydechovat i nosem.
Potrefená husa se ozývá 
Doutník jsem chtěl zkusit už dlouho, ale netroufal jsem si, díky rozumu, bázni i opatrnosti. V sobotu večer po tréninku jsme sedávali s klukama před nedědlním turnajem, oni pěkně najezení dávali takový ty hubený cigárka a jiné voňavosti, já jen tiše pokukoval a skoro slintal, nikdy jsem nekouřil a lákalo mne to. Viděl jsem Anthony Queena (asi to byl on?), jak v jednom filmu ho kousne štír a on ho doutníkem zabije a přežije to kousnutí (štípnutí?). Prostě přijde mi to jako spojená nádoba - silný chlap (aspoň obrazně) a dutník
Doutník se mi zamlouval i pro to, abych s nim oslavil prvního potomka. No a na analýze mi bylo docela horko, naštěstí se mi zadařilo zaimprovizovat a poprvý v životě jsem udělal na poprvý nejtěžší zkoušku prváku. Občas zmatkuju a nezmatkoval jsem, to jsem čuměl 
Teď na mne spadnul nějaký stress a teprve tím doutníkem jsem se dobře uvolnil, zřejmě jsem se stal doutníkářem 
Nejdřív jsem nešlukoval, pak jo, objevil jsem, že musím velice zlehka polykat, abych to rozdejchal. Slyšel jsem, že se nešlukuje - ale ... zkusit, jaké to je, když vám to někdo tvrdí, že se to dělá, to mi přišlo jako užitečné - abych sám věděl, zda to tak může být, zda je to tak lepší, zda z toho mám lepší pocity. Zatim mi je hej, prej to znamená, že už mi si i hej zůstane 
Teď všude v bytě voní koření, jednalo se o značku J. Cortés, "Night Class Cigars".
Ještě jsem zvědavý, jak je to s doutníky, jak se u kterých krájí špičky u tutoho nebylo co
.
P.S. na FootballAréně moje Hvězda Cheb vyhrála druhý zápas ze dvou, i když kontumačně, co jsem se k ní dostal (díky zdejším blogům
), to jsem moh počkat s tim doutníkem na oslavu mojeho týmu
.
A zdraví to taky moc nebude, můžeš skončit s pěknym průjmem a o tvých plících radši ani nemluvim
Prostě ke šlukování doutník určen není, stejně jako k tomu není určena dýmka (něco jiného je samozřejmě vodní dýmka, tam se musí šlukovat a to poooořádně
)
No, taky je mi pěkně blbě
a manžel je úplně vpoho...
Navíc jako kuřačka musíš být na nikotin víc zvyklá, takže i kdybys ten doutník vyšlukovala celej, nic se ti nestane, jen ti maximálně bude trochu blbě
Zajímavé. Taky samozřejmě vím, že doutníky se nešlukují. Ale jsa kuřák cigaret, dávám si doutník (nějakou velkou tlustou drahou mrchu) tak dvakrát do roka při nějaké velké příležitosti, a pokaždé to vykouřím regulérně i se šlukováním. Trvá mi to sice hodinu a půl, další tři hodiny si pak nezapálím cígo, ale ještě nikdy mi to nezpůsobilo žádný problém.
Nicméně, nekuřákovi bych to rozhodně nedoporučoval 
), byl sem v pohodě, nicméně opravdu to je prasárna
A slyšel jsem už o víc lidech (pravda nekuřácích), kteří se takto po doutníku prý solidně pos**li
Od té doby, co jsem zjistil, jak skvělou srandu si umí dělat ("jak babičky kazí děti, když jim vypráví pohádky" atd.
), tak ji hodně můžu
.. bývala - bývá v neděli na Radiožurnálu v pořadu Ptá se Oskar Lávka.
Jo jo, nejlepší je, jak děti utvrzovat v depresivní pozici. Jak to v nich pěstovat.
Neříkat jim nic pozitivního a utvrzovat je v tom, že vynikat v nečem pozitivním není nic moc. Ester Kočičková a Olaf Lávka to jsou skvělé rozhovory
Dá se to stáhnout i na stránkách Českého rozhlasu.
Ne, děkuju za reakci, tak teď fakt nevím, jestli se doutník šlukuje nebo ne. Ta patička nejspíš znamená oblibu textových balíků (editorů) VIM, VI a PICO.
Tiskni
Sdílej: