Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Jake vyhody prinese popisovane reseni oproti pouziti LDAP+PAM nebo navic s autentizaci pres Kerberos?
Myslim, ze LDAP je bezpecnejsi a lze ho vyuzit pro sdileni uzivatele ve vice prostredich. NIS je mozna lepsi na sdileni jinych udaju, nez jsou zrovna uzivatele.
S parametry mountu si chce trochu pohrat, hlavne s velikosti cache (rsize=8192,wsize=8192) nastavuje read/write buffer na 8K, ale optimalni parametry fakt nevim, tohle je z manualu...Já mám u tlustýho klienta rsize i wsize nastavený na 1024, při 8k i 4k se to kousalo. Je to voodoo...
/home
.
Problém je v tom, že by to mělo jet (klient) jak pod Linuxem, tak pod Windowsem. Mělo by to podporovat práva. Identifikaci jménem/heslem (nebo třeba kerberem). Plus by byl šifrovaný kananál pro data. A aby to nebylo vázáno na adresy (chtěl bych se připojovat z domu, ze školy, z kavárny, prostě odkudkoli).
Díval jsem se na OpenAFS
, ale bohužel mám jádro 2.6
, což jaksi nezkousl.
Díval jsem se ještě na Intermeezo
, ale ten se mi nějak nezamlouval (nebo jsem ho špatně pochopil :().
Díky za jakoukoli radu.
Tiskni
Sdílej: