V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Opet ohnivá flame v diskusiTo je zajímavě napsáno...
A musim říct, že kdyby byly repozitáře (včetně těch od třetích stran) jen trošku obsáhlejší, asi bych u Fedory zůstal.Hmmm nevím já mám postahováno na lokální disk několik repositářů a celkem to dělá něco kolem 4600 balíčků (samozřejmě jsou tam nějaké duplicity), tak si myslím že programů pro Fedoru je docela slušná hromada. Těch repositářů mám 12, ale Dagův je (pro FC4) nahrazen Driesovým. V Dagově repositáři teď už moc věcí pro FC4 není. Ale já je mám všechny stáhnuté a mezi těmito dvěma repositáři budu mít zřejmě nejvíc duplicit. Pravda 15000+ balíku z Debianu Sarge to není, ale v tomtu počtu nejsou zahrnuty balíky z instalačního média Fedory. Spíš mě trošku mrzí že třeba do repositáře Fedora Extras se sice dostal xmms ale zase tam není podpora pro mp3 (není problém doinstalovat). Nechápu co je k tomu vede. Fedora Extras přeci není oficiální části Fedory. Pro Fedoru doporučuji minimálně repositáře Extras, Livna, Dag (Dries) a samozřejmě FreshRPMS.
Ale v Portage je v současnosti 9962 balíkůNo ale to stále nic není proti Debianím 15000+ na dvou DVD v Debianu 3.1
...zase tam není podpora pro mp3 (není problém doinstalovat). Nechápu co je k tomu vede.Patenty, samozřejmě
Fedora Extras přeci není oficiální části Fedory.Ale je. V FC4 dokonce defaultně zapnuto v yum.
P.S.: Windows XP nejsou pět let starý systém.
Tiskni
Sdílej: