Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Nevyhovuje?
Isteže nie, pretože by si tam musel naklepať všetkých 65535 znakov, ktoré možno-niekedy-snáď-asi budeš potrebovať. Nie. To čo chceš v Linuxe neexistuje. Systém nie je tak postavený. Buď sa prispôsobíš systému, alebo systém prispôsobíš sebe, alebo začneš používať systém, ktorý Ti vyhovuje.
Ak si to chceš urobiť sám, tak začni niekde v /usr/src/linux/drivers/input/keyboard.
Pozri si KDE applet "Character selector". Pravý klik na panel "Add To panel"-"Applet"-"Character selector".Nepovažuji to za systémové řešení.Nevyhovuje?
Ak si to chceš urobiť sám, tak začni niekde v /usr/src/linux/drivers/input/keyboard.Myslím, že do jádra snad nebude potřeba zasahovat. Jádro dělá to co má, tedy předává stisky jednotlivých kláves na klávesnici. Nebylo by lepší začít na úrovni Xserveru, jak jsem psal dříve? Na konzoli to nebude mít vliv, ale tam to snad tolik vadit nebude.
Jak kde?
Tedy upřímně, v OO nefunguje úplně všechno Ctrl-Shift+Hexčíslo, ale část ano. Kolik si těch Alt+číslo kombinací, co nejsou na level 3,4 klávesách pamatujete? Podle mne jste jen línej se podívat, kde vlastně na klávesnici leží. Jinak je ten způsob s Altem pěkně blbý, protože záleží na znakové sadě. Do smrti si budu pamatovat stupeň jako Alt135, přestože dnes je to na Widlích už nějaké jiné číslo. Takže jsem si raději LeftWin nastavil jako Level3 přepínač a své často používané znaky mám po ruce i bez nějakých příšerných čísel (× ÷ º µ ® © ® ← ↓ → )C-S-unicode_hodnota
přičemž unicode_hodnota se dává v šestnáctkové soustavě.
Příklady: C-S-3A3: Σ, C-S-40: @,C-S_2030: ‰; a dá se tak psát i v „českých“ uvozovkách.
snazim se rozchodit abych v gnome mohl...Tak co vlastně chceš?
Hmmmm......
.....to je trochu problém na notebooku
Tiskni
Sdílej: