Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Jestli je to myšleno vážně, tak se ve své distribuci vyhledej "apache", nebo např. "thttpd" nebo cokoli, co o sobě tvrdí, že je "httpd" server.
Treba si pozrieť čo žerie koľko, a konfiguráciu najväčších žrútov optimalizovať. V tamtom prípade bol najväčší žrút mysql, takže sa za základ zobralo my-small.cnf a ešte sa to poznižovalo (ak máš 16M pamäte dohromady, tak nemôžeš mať pre každý z mysql bufferov 8M). Druhým žrútom v poradí bol apache, takže sa znížil min a max počet spare servrov, aby apačov nemakačenkov bolo v pamäti čo najmenej. K tomu sa znížil aj maximálny počet klientov, tak aby sa naraz do pamäte ešte vošli (tuším že to bolo 20). A potom samozrejme jadro na mieru a všetky potrebné moduly priamo v jadre.
Rovno by som vylúčil všetky "desktopové" distribúcie, a vzhľadom na chýbajúce skúsenosti aj source-based distribúcie, pretože to by chcelo kompilovať na inom stroji a tam prenášať už len binárky...
Ja by som skúsil Debian. Ale dostať to na 600MB disk, so swapom, aj s dátami - to môže byť celkom čelindž.
Tiskni Sdílej: