Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
twm nevyžaduje klikání k umístění oknaRandomPlacement do .twmrc, viz např. tady
kde na 220MB bych v ZADNEM pripade nedoporucoval. Spravnou variantou pokud chces Xka by mohl byt Twm nebo FluxboxMně to naopak přijde jako ideální volba. Sám mám letité zkušenosti s KDE 3.x na notebooku se 128 MB RAM (mínus to, co si vezme integrovaná grafická karta) a při používání běžných KDE 3.x programů (plus něco málo navíc, jako Skype používající Qt 4.x) je to naprosto v pohodě. Celý systém s KDE 3.x (tedy včetně jádra, služeb, X, KDE atd.) si vezme asi 45-50 MB paměti a při používání KDE programů už pak (na rozdíl od takzvaných „odlehčených” prostředí) obsazení RAM tolik nestoupá. To o nějaké nenažranosti a paměťové náročnosti KDE jsou nesmyslné mýty, které celé dlouhé roky vytrvale šířili lidé, kteří o tom neměli ani páru (samozřejmě nemluvím o KDE 4). Přitom nic „lehčího” (a přitom tak moderního a tak komplexního) už velkou spoustu let neexistuje.
Napadá mě, že jsem vám zatajil, že do toho ještě prohlížím pdfka, jméno programu si teď nevzpomenu, ale není to evince ani acrobat reader. Mám jich v jednu chvíli otevřených i několik spolu firefoxem.Pokud je prohlížíte v Xpdf, tak i kdybyste jich měl otevřených 25, nebude to firefoxu sahat ani po kotníky.:) Pokud je prohlížíte v Kpdf, přejděte na Xpdf. (Rozdíl ve výkonnosti je řádový, ozkoušeno. Na stroji se 128 MB RAM otevřelo Xpdf bezproblémově dokumenty, při pokusu o jejichž otevření Kpdf způsobilo vytuhnutí X serveru.)
před tím než ti někdo doporučí KDE/GNOME tak se ho zeptej, jestli to denně používá na podobné konfiguraci. Strašně se tu kecá.Právě že ti, kteří to dlouhodobě používají, to doporučují. Naopak od toho odrazují (a kecají) ti radílci-teoretici, kteří neustále blouzní o nějaké rozežranosti, kterou nemají podloženou ničím jiným, než svými fantaziemi.
Dokonce jsem KDE 2.x kdysi používal i na Pentiu („I”) 133 MHz. Tam, to, pravda, už trošku drhlo, ale používat se to taky normálně dalo.To já:) jsem používal KDE 1.x na AMD K5 100 MHz s 32 MB RAM a v pohodě, až po příchodu KDE 2.0 jsem upgradoval na 64 MB.
co takový Galeon? Gecko (v nové verzi Webkit) mi přijde jako dobrá lightweight volba pro Xfce...
Zkusím, jestli se to nějak nezlepšilo, abych nešířil překonané informace, ale na KDE+Konqueror jsem přecházel právě kvůli nesnesitelné paměťové náročnosti Gecka i v lehkých WM. Tehdy bylo vidět, že nárůst spotřebované paměti daný přechodem na KDE (z FVWM) je menší, než pokles spotřebované paměti daný přechodem z Firefoxu na Konqueror, takže v součtu mi opravdu KDE+Konqueror bralo míň RAM než FVWM+Firefox. Ale jak říkám, možná se Gecko od té doby (cca rok zpět) zlepšilo, uvidím. Webkit jsem zatím nezkoušel, je vážně výrazně lehkotonážnější než Gecko?
(A proč slovo lehkotonážní podle kontroly pravopisu existuje, ale lehkotonážnější ne? To teď má čeština nestupňovatelná adjektiva kvůli potřebám autorů slovníků kontroly pravopisu? :)) )
A on i ten links2 -g umí skoro všechno...
Taby neumí. Dejme tomu, třeba bych si zvykl přepínat mezi okny. Dévanágarí taky neumí, ale to zase člověk nepotřebuje denně, že.:) Hlavně ale zmenšit font na menší než výchozí nějak neumí, to mi vadí dost. A pokud to jde nějak v konfiguráku, to není řešením, potřebuju to měnit za chodu podle únavy očí.
Jediné, čo je s rýchlosťou na nervy, bolo kopírovanie fotiek z foťáka na externý disk, 4GB kartu to kopírovalo skoro dve hodiny.To je kvůli USB 1.0, ne? Jakože CPU a RAM s tím nic neudělají.
Tiskni Sdílej: