Byly vyhlášeny výsledky The Game Awards 2024 (YouTube). Hrou roku se stal Astro Bot (YouTube) běžící pouze na PlayStation 5.
Na GOG.COM probíhá Winter Sale 2024. Při té příležitosti lze každý den do konce roku získat zdarma jinou počítačovou hru, viz kalendář uprostřed stránky Winter Sale 2024. Otevření balíčku se hrou vždy ve tři odpoledne. První hrou je The Whispered World: Special Edition.
Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
twm nevyžaduje klikání k umístění oknaRandomPlacement do .twmrc, viz např. tady
kde na 220MB bych v ZADNEM pripade nedoporucoval. Spravnou variantou pokud chces Xka by mohl byt Twm nebo FluxboxMně to naopak přijde jako ideální volba. Sám mám letité zkušenosti s KDE 3.x na notebooku se 128 MB RAM (mínus to, co si vezme integrovaná grafická karta) a při používání běžných KDE 3.x programů (plus něco málo navíc, jako Skype používající Qt 4.x) je to naprosto v pohodě. Celý systém s KDE 3.x (tedy včetně jádra, služeb, X, KDE atd.) si vezme asi 45-50 MB paměti a při používání KDE programů už pak (na rozdíl od takzvaných „odlehčených” prostředí) obsazení RAM tolik nestoupá. To o nějaké nenažranosti a paměťové náročnosti KDE jsou nesmyslné mýty, které celé dlouhé roky vytrvale šířili lidé, kteří o tom neměli ani páru (samozřejmě nemluvím o KDE 4). Přitom nic „lehčího” (a přitom tak moderního a tak komplexního) už velkou spoustu let neexistuje.
Napadá mě, že jsem vám zatajil, že do toho ještě prohlížím pdfka, jméno programu si teď nevzpomenu, ale není to evince ani acrobat reader. Mám jich v jednu chvíli otevřených i několik spolu firefoxem.Pokud je prohlížíte v Xpdf, tak i kdybyste jich měl otevřených 25, nebude to firefoxu sahat ani po kotníky.:) Pokud je prohlížíte v Kpdf, přejděte na Xpdf. (Rozdíl ve výkonnosti je řádový, ozkoušeno. Na stroji se 128 MB RAM otevřelo Xpdf bezproblémově dokumenty, při pokusu o jejichž otevření Kpdf způsobilo vytuhnutí X serveru.)
před tím než ti někdo doporučí KDE/GNOME tak se ho zeptej, jestli to denně používá na podobné konfiguraci. Strašně se tu kecá.Právě že ti, kteří to dlouhodobě používají, to doporučují. Naopak od toho odrazují (a kecají) ti radílci-teoretici, kteří neustále blouzní o nějaké rozežranosti, kterou nemají podloženou ničím jiným, než svými fantaziemi.
Dokonce jsem KDE 2.x kdysi používal i na Pentiu („I”) 133 MHz. Tam, to, pravda, už trošku drhlo, ale používat se to taky normálně dalo.To já:) jsem používal KDE 1.x na AMD K5 100 MHz s 32 MB RAM a v pohodě, až po příchodu KDE 2.0 jsem upgradoval na 64 MB.
co takový Galeon? Gecko (v nové verzi Webkit) mi přijde jako dobrá lightweight volba pro Xfce...
Zkusím, jestli se to nějak nezlepšilo, abych nešířil překonané informace, ale na KDE+Konqueror jsem přecházel právě kvůli nesnesitelné paměťové náročnosti Gecka i v lehkých WM. Tehdy bylo vidět, že nárůst spotřebované paměti daný přechodem na KDE (z FVWM) je menší, než pokles spotřebované paměti daný přechodem z Firefoxu na Konqueror, takže v součtu mi opravdu KDE+Konqueror bralo míň RAM než FVWM+Firefox. Ale jak říkám, možná se Gecko od té doby (cca rok zpět) zlepšilo, uvidím. Webkit jsem zatím nezkoušel, je vážně výrazně lehkotonážnější než Gecko?
(A proč slovo lehkotonážní podle kontroly pravopisu existuje, ale lehkotonážnější ne? To teď má čeština nestupňovatelná adjektiva kvůli potřebám autorů slovníků kontroly pravopisu? :)) )
A on i ten links2 -g umí skoro všechno...
Taby neumí. Dejme tomu, třeba bych si zvykl přepínat mezi okny. Dévanágarí taky neumí, ale to zase člověk nepotřebuje denně, že.:) Hlavně ale zmenšit font na menší než výchozí nějak neumí, to mi vadí dost. A pokud to jde nějak v konfiguráku, to není řešením, potřebuju to měnit za chodu podle únavy očí.
Jediné, čo je s rýchlosťou na nervy, bolo kopírovanie fotiek z foťáka na externý disk, 4GB kartu to kopírovalo skoro dve hodiny.To je kvůli USB 1.0, ne? Jakože CPU a RAM s tím nic neudělají.
Tiskni Sdílej: