Změna ve vedení společnosti SUSE. Dosavadní CEO Melissa Di Donato odstoupila. Od 1. května je novým CEO Dirk-Peter van Leeuwen, bývalý Senior Vice President a General Manager ve společnosti Red Hat.
CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag). Vydána byla nová major verze 10 (aktuálně 10.4.0). Přehled novinek v Changelogu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-1 Focal založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Společnost Red Hat slaví 30 let.
Ve věku 91 let zemřel izraelský informatik Ja'akov Ziv, spolutvůrce bezztrátových kompresních algoritmů LZ77, LZ78 a LZW (Lempel–Ziv–Welch).
Byla představena nová Arduino deska Arduino UNO R4 s 32bitovým MCU RA4M1 (Arm Cortex-M4). Desku lze zatím získat pouze v rámci early access programu.
Operační systém MidnightBSD, fork FreeBSD optimalizovaný pro desktop s prostředím Xfce, byl vydán ve verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Neurodeck: Psychological Deckbuilder (ProtonDB).
Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Poradil bych vymezit si pořadí, ujasnit, co nejvíc Tě zajímá. Chceš poznat programy, které tu jsou? Logiku init skriptů? Programovat?
Navíc: různé distribuce mají různé vychytávky ... lepší bude držet se jedné a poznat ji do hloubky.
Angličtinu nezvládáš, že vidíš cizí slova? Hledání na webu v angličtině je o dost přínosnější, obvykle v ní najdeš více řešení.
S touhle knihou (můžeš si ji zdarma stáhnout) jsem začínal já: Linux: Dokumentační projekt (4. vydání).
Jinak určitě existuje nějaká knížka zaměřená přímo na tvoji distribuci. Jenže jsi nám nesdělil, jakou distribuci máš.
Spoustu informací najdeš na The Linux Documentation Project.
Spousta informací je tady na ábíčku, na www.root.cz aj.
Přeju ti, ať se ti GNU/Linux líbí. Ale počítej s tím, že než se ho pořádně naučíš, tak to může pěkně dlouho trvat!
Udělej si blog tady na AbcL, sleduj faq, komentáře. Neboj se ptát a zkoušet. Kdybys měl nějakej virtuální stroj, v něm se (mi) dělá ještě líp
Nepoznam Pariz. Ako ho spoznat? Kde najst polopatisticke informacie?Hladat a studovat dostupne informacie. Pariz je slavne mesto, urcite o nom uz popisali mnoho. Nakoniec ale daleko najlepsia skusenost bude vybrat sa na cestu a Pariz navstivit.
Já bych zrovna ubuntu nedoporučoval na zkoumání, windows nebo ubuntu, kliká se, nic víc uživatel vědět nepotřebuje ... na demostraci, že "to je linux a funguje to" možná jo, ale ne na hrabání se v tom.
Nepisete co si predstavujete pod pojmem naucit.
Pokud mate na mysli pouziti distribuce s grafickym rozhranim tak je nejsnazsi cesta rovnou po hlave tj tak jako jste nejspis zacinal s windows.
V tomto je vhodna distribuce Ubuntu pac najdete nespocet informaci a to v cestine coz je pro zacatecnika tez velke plus.
Vhodna jsou i Live CD (Slax Puppy Slitaz ...) vse vsak v EN.
System si muzete vyzkouset a osahat bez jakekoli skody.
Pokud Vam jde o shell tak zajimava e-kniha jest zde:
Tiskni
Sdílej: