Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Nemají systemd a consolekit a policykit a…Bez toho všeho Linux funguje, a dál? :)
Pre limitné hodnoty "funguje" a "Linux"Nemají systemd a consolekit a policykit a…Bez toho všeho Linux funguje, a dál? :)
Tak zrovna těch není třeba se složitě zbavovat, to už za nás udělal jistý L.P.:
mike@lion:~> rpm -qa | grep -i consolekit mike@lion:~> rpm -qa | grep -i policykit mike@lion:~>
A to je, prosím, openSUSE 13.1 (běžná instalace s funkčním KDE4), tj. žádná horká novinka.
"Linux ako kompletná inštalácia nejakej populárnej distribúcie".Distribuce fungují podle toho, na co je dostatečná poptávka, aby se o to chtěl někdo starat. Já osobně jsem nějakou dobu používal systemd na Gentoo, kde je zcela volitelné, až nedávno jsem přecházel zpět na OpenRC. ConsoleKit a Polkit momentálně snad ani nepoužívám, ale možná si je zase zapnu, kdo ví. Mě momentálně nevadí si s věcma hrát, ale kdybych přecijen zatoužil po něčem stabilnějším, ani tak nebude OpenBSD momentálně mým favoritem. Není proč, je to jen jedna z možností.
Ak so mnou nesúhlasíš, tak by som bol vďačný za postup ako sa zbaviť consolekit, policykit na niečom, čo používa KDE.Stačí odstranit consolekit, policikit i KDE. Já fakt nevidím jediný důvod, proč používat KDE, když nechci integraci všech těch možných služeb na pozadí. Možná budou i další postupy, ale popravdě mě to moc nezajímá, já radší minimalističtější tooly, co si řeší to svoje.
BSD me laka takovym tim vic Unixovym zamerenim
Co konkrétně si pod tím představujete?
samozřejmě záleží na tom, o co jde
Ano, záleží, a to docela dost. Ty částky, které uvádíte, se neplatí za "RHEL", ale za to, že vám RH bude poskytovat support. Částky pak záleží na tom, na kolik instalací a čeho se ten kontrakt vztahuje, a na tom, na jaké služby máte nárok.
Tiskni
Sdílej: