abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nefunguje mikrofon

    Saljack avatar 14.4.2005 10:16 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Nefunguje mikrofon
    Přečteno: 4917×
    Nefunguje mi mikrofon a fakt nevim co stim mam delat protoze potrebuju volat pres skype. Celá audio oblast je pro me velkou neznamou. Predem dik za odpoved
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.

    Odpovědi

    14.4.2005 10:30 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Zrejme ho mas ztlumeny (muted, nebo nulova hlasitost). Zkus si najit nejaky nastroj na ovladani hlasitosti (bud nejake klikaci udelatko v Xkach, nebo aumix pro OSS/OSS emulaci v Alse, anebo alsactl/alsamixer pro Alsu) a v nem povolit PCM, PCM2, Mic a IGain. (+Vol ovlada hlasitost reproduktoru).
    14.4.2005 11:17 Jary | skóre: 30 | blog: Jary má blog | Dům
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Zkus ho v alsamixer pomocí <M> zapnout a jestli to jde, tak i zesílit. Správně nastavené hlasitosti uložíš pomocí alsactl store.
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky. GitHub
    14.4.2005 12:39 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Pošli výpis "aumix-minimal -q", pak uvidíme ...
    Saljack avatar 14.4.2005 15:02 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Tady je

    vol 64, 64
    pcm 72, 72
    speaker 64, 0
    line 64, 64, R
    mic 0, 0, P
    cd 64, 64, P
    igain 64, 64, P
    line1 64, 64, P
    phin 64, 0, P
    phout 64, 0
    video 64, 64, P
    
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    27.5.2005 22:09 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Tak to nastav tak, abys měl
    mic 0, 0, R
    igain 100, 100
    ale jak koukám, už je to měsíc stará záležitost, takže jsi to už určitě vyřešil.
    marulinko avatar 27.5.2005 21:04 marulinko | skóre: 12 | blog: Technohead
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Tak tak aj ja pridam nieco z mojich skusenosti. Soundblaster AWE64 a slackware 10.1 Nefungovalo skype. Z reprakov som sa pocul ale nenahravalo zvuk. Riesenie:

    man amixer

    amixer | grep Capture

    tam to bolo na 0%

    amixer controls

    z vypisu najst numid capture mikrofonu a captre celkove

    zapamatat si to numid a potom iba

    amixer cset numid=VASE NUMID CAPTURE MIKROFONU 60%

    amixer cset numid=VASE NUMID CAPTURE 60%

    *numid bude cislo

    a malo by to ist

    poznamka.

    cez alsamixer alebo aumix su tieto polozky neviditelne a tym padom

    nenastavitelne
    28.5.2005 00:09 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Polozky v alsamixeru samozrejme nejsou neviditelne, jenze implicitne po spusteni se zobrazi pouze playback zarizeni, pro zobrazeni capture zarizeni je treba zmacknout F4 atd., viz. man alsamixer.
    marulinko avatar 28.5.2005 20:56 marulinko | skóre: 12 | blog: Technohead
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    to je pravda, ale na mojej karte to ide nastavit len cez amixer. Ak nastavim hlasitost capture, to nestaci. Musim nastavit aj hlasitost capture mikrofona(v amixeri sa to vola 'Mic Capture Route') inac hlas stale nepocut. A to mi cez alsamixer zatial nejde.
    marulinko avatar 28.5.2005 20:58 marulinko | skóre: 12 | blog: Technohead
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    sory, funguje to aj cez alsamixer, ale az ked stlacim F5 show all controls :))) takze tak.
    marulinko avatar 28.5.2005 21:16 marulinko | skóre: 12 | blog: Technohead
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    tak a poslednykrat. Riesenie cez alsamixer. Treba stlacit naozaj F5 pre zobrazenie vsetkych moznosti, nastavit hlasitost Capture, hlasitost mikrofonu a na mikrofone este stlacit medzerovnik (spacebar) na aktivaciu nahravania z mikrofonu.Zobrazi sa tam take L R a pod tym CAPTUR.
    28.5.2005 21:27 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    No pokud ti to funguje tak neni co resit. Ja jsem ho unmutoval a aktivoval capture pomoci amixeru, pak teprve jsem spustil alsamixer, zmacknul F4 pro zobrazeni capture zarizeni, a nastavil hlasitost. Tot vse.
    22.4.2007 11:10 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    mam tuto zakladni desku:
    http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106120&Search=12559&SearchType=1&SearchSubmit=1 na zadni strane casu mam 6 jackovych vystupu (3 ve dvou radach pod sebou)

    1) zkousel jsem toto: http://notes.minty.org/img/kmix.png (zkousel jsem i ruzne kombinovat - daval jsem i vse na max atp..)
    2) lsmod mi ukazuje
    modprobe snd-pcm-oss
    modprobe snd-mixer-oss
    3) nekdo mi rikal, zda to neni tim, ze mam 5.1 - to je vse co mi stacil rict, pak se z IRC odpojil...
    4) proste mikrofon ne a ne rozjet - kdyz dam zaznam zvuku a nahravam, tak po ukonceni a prehravani neni nic slyset :-(
    5) kdyz zadam amixer, tak mi to napise : http://83.240.20.48/olymp/viewtopic.php?f=3&t=56
    6) mikrak na jinem pc funguje (v linuxu se jen slysim, ale nenahrava)

    Prosim poradte...
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    22.4.2007 12:18 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Když se slišíš tak mikrofon funguje.

    Pouze musíš vybrat vstup pro nahrávání - takže nastavit capture na mikrofon a pod....
    22.4.2007 12:44 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    http://notes.minty.org/img/kmix.png - toto jsem uz delal... taky nepomohlo...
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    22.4.2007 12:58 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Kdoví co to nastavilo.

    Spusti si alsamixer a taky pohledej zda nemáš vypnutej zesilovač u mikrofonu, někdy tam bývá záložka která zapne předzesilovač na mikrofoním vstupu pokud není zaplý je citlivost malá a nic není slyšet taky vytáhni ty táhla až nahoru.

    Jinak z jiného vstupu to nahrává (line, cd).

    Taky to nemusí být 100% podporováno tvoji verzí alsy použij nejnovější.
    22.4.2007 13:15 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    mam 1.0.13

    jinak zde jsou screeny - myslim, ze to je nastavene dobre...

    http://img150.imageshack.us/my.php?image=alsa1kc3.png
    http://img204.imageshack.us/my.php?image=alsa2gh2.png Dekuji
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    22.4.2007 22:02 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    U mic nevidím capture a nahrávaní z line (cd) funguje ? Aby jsme vyloučily že to vůbec umí nahrávat :-)
    21.6.2011 19:29 Feri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje mikrofon
    Nzdar ... chcem sa spýtať čo mam robit mam windows xp audio driver high definition od (soundmax) skúšal som už všetko čo sa dalo :-( mikrofon nieje stlmený ani stíšeny jeden známy mi hovoril že to môže byť tým hd driverom fakt som skúšal už asi všetko a z mikrofon nezaznamenal ani tón :-( na iných pc ide aj na os xp aj na os 7 vopred díky za rady.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.