Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Napríklad jedna firma pre ktorej spravujeme sieť používa jedno nemenované účtovníctvo. Má ho na 5-tich strojoch a účtoje v ňom asi 6 rokov. Ta firma je prototypom nesérioznosti, zlého produktu, ... Ale tá firma proste nemôže (nechce) prejsť na iné účtovníctvo práve kvôly tým 6-tim rokom.a co reverznout datovy format a udelat konverzni skript na jine ucetnictvi? Kdyby dali penize za rocni licenci toho spatneho ucetnictvi nejakemu programatorovi, ten by jim to rad prekonvertoval
Vzhľadom na skúsenosti našej firmy z multiplatformového programovania je absolútna identickosť danej aplikácie na rôznych platformách zaručená (polopate povedané - postupy máme také, že prakticky píšeme jeden kôd a ten kompilujeme na všetkých platformáchtak to ma byt.
práve o tom mi ide, že či "trh" má zaujem o takýto produkt. Práve preto sa pýtam aby som mal orientačne predstavu o tom, že či sa do takéhoto projektu oplatí ísť a práve preto som Vás poprosil o túto anketu.Tohle je zasadni omyl. Vy se neptate trhu, jen komunity konecnych uzivatelu. Jasne, je tu par stovek lidi se zivnostakem, kteri by potencionalne mohli mit zajem. Ale tipuju, ze vetsi sanci budete mit u firem. A kolik je tu lidi z firem s rozhodovacimi pravomocemi, to je otazka. Navic ti nemusi sledovat diskusni forum, ale treba zravicky ci clanky.
Tento software je zakazniky pouzivan pod Linuxem, Mac OS X i Windows. Tenky klient je totiz psan v jazyce XUL (mozilla), coz mu zarucuje beh vsude, kde bezi mozilla a vsude je z nej nativni aplikace.
System navic zvlada ceskou a slovenskou legislativu, vcetne lokalicaci do techto jazyku
K účetnictví pod linuxem mám asi toto.
1) na trhu zatím není firma, která nabízí pravidelné aktualizace pro nové zákony, které se neustále mění
2) myslím, že žádný programátor fanatik (ani ve velkém týmu programátorů) na to jednoduše nemá!! Vést projekt musí účetní a právník, který neustále sleduje změny a dává požadavky na aktualizace. Za účetní software musí někdo ručit. Co když tam bude špatný výpočet, za který může program a nedoplatek na daních. Takový software se může sakra prodražit!!! Koho budu žalovat za náhradu škody?
3) přechod z jednoho účetnictví do druhého obnáší spoustu obtíží. Programem to lehké nebude - ke zdrojům dat totiž není dokumentace
V projektu máte moji podporu (jsem kdykoli k dispozici jako ekonom), mám dokonce hotové spousty dokumentace k tomuto tématu. Je toho snad tuna.
Účetnictví musí znamenat stabilitu, jistotu, podporu a aktualizaci nových zákonů, dokumentaci a záruky (Kdo si to vezme na triko?)
K účetnictví pod linuxem mám asi toto.
1) na trhu zatím není firma, která nabízí pravidelné aktualizace pro nové zákony, které se neustále mění
Velmi zle formulovane tvrdenie a navyse nepravdive. Na Slovenskom trhu je aspon jedna firma, ktora ponuka pravidelne aktualizacie ekonomickeho software reflektujuce zmeny v zakonoch. A samozrejme ten software bezi (nielen) pod Linuxom.
2) myslím, že žádný programátor fanatik (ani ve velkém týmu programátorů) na to jednoduše nemá!! Vést projekt musí účetní a právník, který neustále sleduje změny a dává požadavky na aktualizace.
Viest projekt moze aj schopny manager, ktory nemusi byt uctovnikom a pravnikom. Ak su dobre rozdelene ulohy a fungujuce timy dizajnerov-analytikov, programatorov, testovacov a skolitelov, nie je problem prisposobovat software k zmenam v zakonoch.
Nasi dizajneri su dostatocne svojpravni, aby dokazali sami sledovat zmeny vo svojich oblastiach. Napr. mzdove uctovnictvo u nas ma na starosti dizajner, ktory tohto casu spolupracuje s MZ na novele zakona o zdravotnom poisteni...
Jedina realna platforma je na baze webovej aplikacie, to ma dnes buducnost ..To bych netvrdil. Nativni aplikace maji spousty vyhod (hlavne v gui) a pokud se pouziji multiplatformni knihovny, tak i rozumne napsane programy v C mohou byt bez problemu prenositelne kamkoliv (staci zkompiovat).
Tiskni
Sdílej: