GNU poke dospěl po třech letech vývoje do verze 1.0. Jedná se o interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty. Přednáška věnovaná GNU poke na konferenci Kernel Recipes 2019.
Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
Společnost Red Hat představila program "Red Hat Enterprise Linux (RHEL) for Open Source Infrastructure" aneb Red Hat Enterprise Linux zdarma pro open source projekty.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 190. sraz, který proběhne v pátek 26. února od 17:00 na Jitsi Meet.
Po open source ergonomickému trackballu (dnes Classic Trackball) a open source myši představila společnost Ploopy nový open source Nano Trackball (GitHub). Trackball bez tlačítek a kolečka. Pouze kulička.
Webový prohlížeč Brave lze vedle standardního prohlížení (Nové okno) a anonymního prohlížení (Nové soukromé okno) používat i pro anonymní prohlížení s využitím Toru (Nové soukromé okno přes Tor) a pro přistup k webům v doméně .onion. Nejnovější verze Brave řeší několik bezpečnostních chyb, kdy DNS dotazy místo do Toru směrovaly k poskytovateli DNS. Ten tak mohl zjistit, že uživatel chtěl přistupovat například k sejnfjrq6szgca7v.onion (debian.org).
Byla vydána nová verze 2021.1 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Kali Linux má nové webové stránky.
Multiplatformní open source počítačová hra Minetest byla vydána ve verzi 5.4.0. Přehled změn v changelogu. Jedná se o hru inspirovanou Minecraftem.
Napríklad jedna firma pre ktorej spravujeme sieť používa jedno nemenované účtovníctvo. Má ho na 5-tich strojoch a účtoje v ňom asi 6 rokov. Ta firma je prototypom nesérioznosti, zlého produktu, ... Ale tá firma proste nemôže (nechce) prejsť na iné účtovníctvo práve kvôly tým 6-tim rokom.a co reverznout datovy format a udelat konverzni skript na jine ucetnictvi? Kdyby dali penize za rocni licenci toho spatneho ucetnictvi nejakemu programatorovi, ten by jim to rad prekonvertoval
Vzhľadom na skúsenosti našej firmy z multiplatformového programovania je absolútna identickosť danej aplikácie na rôznych platformách zaručená (polopate povedané - postupy máme také, že prakticky píšeme jeden kôd a ten kompilujeme na všetkých platformáchtak to ma byt.
práve o tom mi ide, že či "trh" má zaujem o takýto produkt. Práve preto sa pýtam aby som mal orientačne predstavu o tom, že či sa do takéhoto projektu oplatí ísť a práve preto som Vás poprosil o túto anketu.Tohle je zasadni omyl. Vy se neptate trhu, jen komunity konecnych uzivatelu. Jasne, je tu par stovek lidi se zivnostakem, kteri by potencionalne mohli mit zajem. Ale tipuju, ze vetsi sanci budete mit u firem. A kolik je tu lidi z firem s rozhodovacimi pravomocemi, to je otazka. Navic ti nemusi sledovat diskusni forum, ale treba zravicky ci clanky.
Tento software je zakazniky pouzivan pod Linuxem, Mac OS X i Windows. Tenky klient je totiz psan v jazyce XUL (mozilla), coz mu zarucuje beh vsude, kde bezi mozilla a vsude je z nej nativni aplikace.
System navic zvlada ceskou a slovenskou legislativu, vcetne lokalicaci do techto jazyku
K účetnictví pod linuxem mám asi toto.
1) na trhu zatím není firma, která nabízí pravidelné aktualizace pro nové zákony, které se neustále mění
2) myslím, že žádný programátor fanatik (ani ve velkém týmu programátorů) na to jednoduše nemá!! Vést projekt musí účetní a právník, který neustále sleduje změny a dává požadavky na aktualizace. Za účetní software musí někdo ručit. Co když tam bude špatný výpočet, za který může program a nedoplatek na daních. Takový software se může sakra prodražit!!! Koho budu žalovat za náhradu škody?
3) přechod z jednoho účetnictví do druhého obnáší spoustu obtíží. Programem to lehké nebude - ke zdrojům dat totiž není dokumentace
V projektu máte moji podporu (jsem kdykoli k dispozici jako ekonom), mám dokonce hotové spousty dokumentace k tomuto tématu. Je toho snad tuna.
Účetnictví musí znamenat stabilitu, jistotu, podporu a aktualizaci nových zákonů, dokumentaci a záruky (Kdo si to vezme na triko?)
K účetnictví pod linuxem mám asi toto.
1) na trhu zatím není firma, která nabízí pravidelné aktualizace pro nové zákony, které se neustále mění
Velmi zle formulovane tvrdenie a navyse nepravdive. Na Slovenskom trhu je aspon jedna firma, ktora ponuka pravidelne aktualizacie ekonomickeho software reflektujuce zmeny v zakonoch. A samozrejme ten software bezi (nielen) pod Linuxom.
2) myslím, že žádný programátor fanatik (ani ve velkém týmu programátorů) na to jednoduše nemá!! Vést projekt musí účetní a právník, který neustále sleduje změny a dává požadavky na aktualizace.
Viest projekt moze aj schopny manager, ktory nemusi byt uctovnikom a pravnikom. Ak su dobre rozdelene ulohy a fungujuce timy dizajnerov-analytikov, programatorov, testovacov a skolitelov, nie je problem prisposobovat software k zmenam v zakonoch.
Nasi dizajneri su dostatocne svojpravni, aby dokazali sami sledovat zmeny vo svojich oblastiach. Napr. mzdove uctovnictvo u nas ma na starosti dizajner, ktory tohto casu spolupracuje s MZ na novele zakona o zdravotnom poisteni...
Jedina realna platforma je na baze webovej aplikacie, to ma dnes buducnost ..To bych netvrdil. Nativni aplikace maji spousty vyhod (hlavne v gui) a pokud se pouziji multiplatformni knihovny, tak i rozumne napsane programy v C mohou byt bez problemu prenositelne kamkoliv (staci zkompiovat).
Tiskni
Sdílej: