V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Dvacet tisíc českých firem dostane v nejbližších dnech obsílku od protipirátské organizace BSA: "Pokud víte o nelegálním softwaru u konkurence, oznamte to!" Společnost tak prý chce chránit poctivé firmy před nekalou hospodářskou soutěží a zvýšit účinnost v boji proti nelegálnímu softwaru.
Tiskni
Sdílej:
Zatepla.cz vstává z mrtvých.Wow. O tom jsem slyšel pohádky (nebo spíš balady) ohledně Mironetu a Digisysu. Jak vlastně nakonec zařídili to odškodné?
(If you suspect it, report it)Z toho jde ještě větší strach, než z těch plakátů a letáků
Jak vlastně nakonec zařídili to odškodné?Ukončili činnost - zkrachovali - a založili úplně novou BSA bez dluhů.
tak snad soudy nebudou tak blbé a nebudou vydávat příkaz k domovní prohlídce jak na běžícím pásu.historie praví jinak
proč tedy firmy s legálním SW docela normálně nedávají žalobyŽaloby na co? Žaloby na to, že můj konkurent tamta dřevoobráběcí firma používá produkt jiné firmy bez platné licence? O to se snad stará ta jiná firma, ne já. :)
Vzhledem k tomu, ze pouzivani software bez platne licence je trestny cin, tak muzes na konkurenci pouzivajici nelegalne software treti strany podat trestni oznameni.
jinak bych ani nevystudoval, kdybych nekradl software;Haha. Tohle je skutečně ubohé tvrzení.
Už mi to přišlo. Takže jim to vrátím zpátky s nějakým linuxovým vzkazem. Nemáte nějakej tip? Alespoň frajeří podpoří poštu.