Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
KDE.News informuje o miliontém (1 000 000) commitu v SVN repozitáři KDE, který proběhl 20. 7. 2009. Commit číslo 500 000 přišel 19. ledna 2006.
Tiskni
Sdílej:
a kdy byl první ?
No me KDE4 na 4 roky stare Nvidii 6600 beha svizne, nebude to u tebe nahodou problem mezi klavesnici a zidli? Chlapecku umis rucne nastavit Xorg.conf? Nebo jsi jen za**any gnomista co tu ceri vodu?
No ja presel z FluxBoxu na KDE (tehdy 3.5, nyni 4.2) prave kvuli rychlosti - prepinani ploch, na kterych je vice oken - ve fluxboxu, xfce apod. jsou pri prepnuti plochy okna videt problikavat, jak se postupne vykresluji , kdezto v KDE je to okamzite.
už to chápu !!! - že Ty máš v nastavení rychlost animace "Extrémě pomalu" ??? to se pak nediv
/etc/passwd
se dají napsat velká písmena a možná ještě něco, a i nějaká distribuce že to umí už při instalaci. Vypadá to, že ten tvůj regexp tak úplně nesedí, že?
Aby bylo jasno: mně nejde o gramatiku. Mně jde o to, že je v tom neskutečný mrdník, který vede k absurdnímu omezování se na ASCII v době Unicode. Plesk.
Mě to teda normálně jde...
Tvuj pozadavek je nezkutecne stupidni zalezitost.
V Linuxu je to udelano radove lepe. Tam mas trivialni jmeno uzivatele, ale v popisu uzivatele zi uz muzes nastavit plne jmeno. Pak kdyz se chces na toho uzivatele prihlasit v terminalu, proste napises "su login" a nemusis vypisovat cele jmeno, coz oceni treba takovy Lazar Jelizaric Podchaljuzin ale i bezny Pepa Vomacka.
Tak debilne jak je to ve Windows to snad v Linuxu nikdy nebude. Vzpominam, jak mne z timto vypekla ha Empire - Total War, kdyz mi pri ulozeni hry zadne ulozeni neprovedla. Opravil to az patch.
Implementaci tvoji featury nikdo nic neziska a nvic je to vylozene debilni.
Vzpominam, jak mne z timto vypekla ha Empire - Total War, kdyz mi pri ulozeni hry zadne ulozeni neprovedla. Opravil to az patch.Když jsou programy neschopné vypořádat se např. i s pitomou mezerou v názvu adresáře, tak je to chyba programů. V Linuxu dodnes nejde zkompilovat spousta programů, protože se s tou mezerou neumí vypořádat, přitom ten název stačí dát do "uvozovek". Co má dělat chudák uživatel, který má právo zápisu jen do adresáře "frantovy soubory" ...
Mam doma KDE 4.2.96 na 2 strojich:
Athlon 3,5 Ghz, 1,5 GB RAM, Ati 9600 (128 MB)
C2D 6750 (2,66 Ghz), 2 GB RAM, Ati 1950 (512 MB)
Prostredi je na obou strojich srovnatelne se soucasnymi standardy. Vychazim ze subjektivniho srovnani s Windows Vista (na podstatne silnejsim NB) a Windows 7 (na zminenem C2D).
To mluvim za sebe, nikoliv za zamestnance v rodine firme. Tam bezi stejne prostredi na slabsich strojich. Instaloval jsem KDE 4.2 pred 3 mesici a kdyby to bylo pomale, nedal bych ho tam.
Sakra. Prosral jsem to o necelych 250 committu. Ted abych zase par let cekal.