3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Vypadá to hezky.
Ale horší je, že při přechodu na 0.10.0 se mi špatně převedla kolekce alb (digikam4.db) – chybí v ní alba a vůbec fotky. Znovunačtení nepomáhá. Pomáhá jen smazat soubor a vytvořit znova, jenže tím přijdu o štítky, které jsem přiřadil fotkám. Naštěstí mám zálohu, takže to zkusím dát nějak dohromady (je to normální SQL Lite databáze), ale je to otrava. Neřešil jste někdo stejný problém?
Hmm, nic takového jsem nespozoroval. Včera jsem provedl upgrade na 1.0.0 (beta2 ?) Mandriva zabodovala a přináší i betaverze. (hmm zdaleka tak neboduje u kdenlive)
Radu ale mám. Odzkoušenou. Zvol si, aby se ti ukládaly všechny informace i do fotek, nejen komentáře, ale i štítky (tags) a hodnocení (rating). Obojí by mělo mít standartizovaný IPTC tag, takže fotky můžeš i exportovat do jiných programů na jiných platformách, do jiných instancí Digikamu na jiných strojích pokud spravuješ fotky poněkud distribuovaně, například s přítelkyní. Další výhoda je, že db soubor je jen jakousi cache a může být kdykoliv smazán.
nějak tam nemůžu najít "oříznutí s poměrem" v 9 verzi to bylo. docela ho občas potřebuju :(
a hodil by se export na FTP
tak to je hodně zajímavá informace - děkuju
tu svn verzi jsem používal dokud do debianu (SID) nepadla první beta, ale tu chybu jsem nepostřehl. dík za nasměrování
/usr/share/apps/cmake/modules/
, kdežto CMake je má v /usr/share/cmake-2.6/Modules/
experimentoval jste s temi makry? ja se priznam ze nemam napad na nejake konstruktivni pokusy, tusim co, ale nevim jak a kde
Jestli přibyla závislost na Nepomuku, tak je to jedině dobře – aspoň se sjednotí hodnocení souborů (hvězdičky) a komentáře. Zatím to bylo tak, že přiřadím hvězdičky nebo komentář souboru v Dolphinu a můžu si je prohlédnout třeba v Gwenview – ale digiKam měl svoje metadata někde nezávisle na tom (taky má komentáře a hodnocení).
urcite, souhlasim. Mam na Vas jako uzivatele Digikamu otazku ohledne vyse uvadenych problemu - mate dostupne funkce zaostreni, orez s pomerem stran, autokorekce expozice..? jake pouzivate distribuce a prostredi - gnome/kde?
nedostupné - digikam beta 1, debian sid 64 bit komplet aktualizovaný
KDE 4.2.4
Tiskni
Sdílej: