Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tak jediné, kterým by se neztrapnili je The origin… a to je luxusní.
PS.:Taky se vám zdá, že se autor nechal inspirovat System Shock 2?
jj, to je dobrý a fakt dobře propracované, jen je škoda, že ten človíček to neudělal v blendru a v tom houdiny, pak by to totiž opravdu znamenalo, že i takové věci na linuxu jdou ;)
Este aj ta francuzska nemocnica(Linux Pub) je dobra ale orgin mema konkurenciu
Nic ve zlém, ale taky mě to napadlo ... Jediné originální je to The Origin co tu již zaznělo, ostatní je neskutečně trapné. Jestli se hodlá Linux snižovat k tomu co dělá Microsoft (plivání na konkurenci), tak to potěš kotě ...
To je hovadina, člověk nemusí umět udělat něco lepšího, aby mohl kritizovat.Jinými slovy, kritizovat umí každej blbec...
Argumentace stylem "tak udělej něco lepšího" znamená vlastně "máš pravdu, ale nejsem schopný/ochotný to přiznat, takže se chytám stébla".Ty už to nepij ani ředěný...
Kritizovat – to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl.Karel Čapek
No, me prestalo chutnat v restauracich pivo, tak si varim svoje
a klidne dam recept, aby to bylo opensource
kratky a neuplny clanek (muj) jak se dela pivo je
www.gamepark.cz/pivo_jak_se_vari_doma_33713.htm
Tak, pane Kvasnicka, co ted? Hybaj pro kameru
Pokud si myslí, že na to nemá, tak proč by se do toho sralDěkuji, stručné a výstižné
Origin to se povedlo se vším všudyZ pohledu grafika, nebo animátora vypadá rozhodně impozantně, nicméně na konci jsem čekal něco jako ...duhová energie, ou tůůů, atd. protože informační hodnotu nemá (nepopírám, že se mi líbí).
...nemají úroveň a jsou ostudná je prostě fakt...nic to nemění na faktu, že je to děs a bída...Netvrdím, že jsou to perly kinematografie, ale nebudu o něčem kecat, že jsou to sračky, když jsem neudělal ani tu sračku...
Nepochopil si vůbec jak jsem myslel svůj post.Právě že pochopil, o to je to smutnější, plyne z ní ponaučení - žádní "ti odvážní" nebudou, protože je výhodnější sedět na prdeli s rukama v klíně a jen kritizovat...
„kritizovat může jen ten, kdo to sám udělá líp“Kde si tohle našel pane chytrolíne? Jsem ožralej, takže stručně: Neuvěřitelně mně serou (přizdi)sráči, co maj na ty videa plnou držku keců aniž by vyplodili aspoň něco srovnatelnýho! Až splodíte aspoň stejně (nebo i víc) trapnou píčovinu, tak můžete něco pindat! Zatím jste pro mně přechytralý nuly a je mi jedno, kolik programů jste napsali (ty vám kritizovat nebudu, právě proto, že tomu hovno rozumim a tak do toho nemam co kecat). Tamty lidi to aspoň skusili, vy jste udělali...
"Linux AD" a "The Origin" sú dobré, zbytok je zúfalstvo na kvadrát. Holt, komunita je plná geekov, ale dobrého marketingára aby s lupou hľadali...
Linux AD je dle mě nejlepší - jednoduše vysvětleno, pěkně zpracované, svěží, i když trochu konzervativní, skoro jako od MS.
Origin mi přišel strašně, ale strašně fanatický, jako nábor do nějaké extremistické nábožesnké sekty... přidej se k nám...uuuuu!
No a Linux Pub je prostě sranda "hey girls, do you know the difference between an apple and a window?" "no" "there is none"
Tiskni
Sdílej: