abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft

    Brzy se možná dočkáme dalšího vylepšení zobrazování fontů v X. David Turner z FreeType nabídl k vyzkoušení patche, které výrazně zlepšují hinting a subpixel rendering.

    19.5.2006 10:50 | Robert Krátký | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    19.5.2006 11:59 mivrap | blog: Mirkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Doufám že někdy dosáhneme dokonalosti Mac OS X.. Zatím je to katastrofa, v Linuxu (i Windows).
    Mikos avatar 19.5.2006 13:22 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Sice nejsem žádný grafik, ale nemohu s vámi souhlasit. Rendering písem v současných X-kách se zapnutým full hintingem se mi líbí mnohem víc než jak vypadají písma ve Windows (včetně toho jejich otřesného "Clear Type" i bez něj).

    Písma v MacOS X co jsem ho dřív v minulosti zkoušel byla hezká, ale že by to bylo nějak lepší než to co mam teď v Xkách se mi rozhodně nezdá, přijde mi to obdobné. Ale holt to záleží asi na tom co se komu líbí, každý máme jiný vkus ;-) Dokonce sem slyšel o lidech, kterým se nelíbí full hinting, což já naprosto nechápu :-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    19.5.2006 14:26 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Taktéž si nemyslím, že by byl mezi Linuxem a Mac OS X nějaký dramatický rozdíl. Dělám denně s oběma.
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    19.5.2006 14:50 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Přesně. Katastrofální to mají ti, kteří si nechají předinstalované ubohé fonty, které pak některé prohližeče/stránky používají. Je nutné si systém nastavit a nainstalovat kvalitní české fonty...
    19.5.2006 17:25 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Rendrovani fontu s vypnutym aa pomoci xft (fontconfig) je v hodne bugovy.
    19.5.2006 20:42 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    V čem? Při použití dobrých fontů (Tahoma, Verdana) se mi to zdá výborné.
    Mikos avatar 19.5.2006 20:43 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Já teda na fonty bez antialiasingu ani nedokážu koukat, a to nikde, nejen pod Linuxem. Prostě bez AA se neobejdu ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    19.5.2006 18:09 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    nevis, kde se daji sehnat... pod svobodnou licenci jsem nasel jenom par pisem...
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    Mikos avatar 19.5.2006 20:05 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Vysoce kvalitní české fonty jsou třeba Dejavu (což je vylepšená Bitstream Vera s přidanými unicode znaky, nejen těmi českými).
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    19.5.2006 21:39 Foo Bar | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Tak zrovna Dejavu bych za kvalitní neoznačil...Základ z Bitstream Vera je výborný, to ano, a pokrytí Unicode taky, ale znaky přidané do Dejavu oproti Veře jsou často typograficky dost hrůza. Viz například č nebo Č, háček vyloženě nesedí (stejně jako u jiných českých znaků). Ale taky ten font používám - většinu textů mám stejně v angličtině, takže se to dá překousnout...
    Mikos avatar 19.5.2006 21:45 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Jak říkám nejsem grafik (natož nějaký typolog/typograf či jak se těmto lidem nadává ;-)), ale mě to č a Č v Dejavu přijde naprosto správně a líbí se mi to tak. Ale jak říkám já jsem laik ;-)

    A koneckonců pokud je to podle vás špatně, můžete to přeci opravit, Dejavu je otevřený projekt. To je přeci jedna z hlavních výhod opensource :-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    20.5.2006 13:44 Štěpán Roh | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Paklize to co pozorujete neni totozne s chybou Misplaced accents in small sizes, pak neni nic snazsiho nez napsat mail a nahlasit tak chybu novou (obrazek v takovem pripade velmi pomaha). Jedine tak je mozno dosahnout zlepseni. Osobne si vsak myslim, ze o novou chybu nejde, ponevadz hacek nad C a podobne jsou, troufam si rici, umistene dobre.
    20.5.2006 16:26 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Dejavu je vynikající rodina, Terminus je špičkový font nejen na terminál. Microsoft corefonts se dají taktéž použít a koupit si můžete různé CD plné počeštěných TTF fontů. Některé jsou doslova za pár babek, kvalita je ale různá a je nutné je profiltrovat.
    19.5.2006 14:46 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Já aplikoval ten první patch, na fontconfig.
    >>> Unpacking fontconfig-2.3.95.tar.gz to 
     * Applying fontconfig-2.2-local_fontdir-r1.patch ...     [ ok ]
     * Applying fc-validatecache-option.diff ...                     [ ok ]
     * Applying fontconfig-2.4-cmap-parsing.patch ...    [ ok ]
     * Removing useless C++ checks ...                               [ ok ]
    >>> Source unpacked.
    Teď ještě přijít nato, co to pro mě znamená, kdy vlastně k té regeneraci font-cache dochází :-)
    19.5.2006 14:48 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Při nastartování xfs
    19.5.2006 15:10 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    A ti co xfs nepoužívají?
    $ eix -e xfs
    * x11-apps/xfs
         Available versions:  ~1.0.1 ~1.0.2
         Installed:           none
         Homepage:            http://xorg.freedesktop.org/
         Description:         X.Org Font Server
    20.5.2006 11:32 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeType: lepší hinting a subpixel rendering v Xft
    Že by?
    $ whatis fc-cache
    fc-cache (1)         - build font information cache files
    ;-)

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.