Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Proto jsem přešel zpět na LILO
proč, když to samé už tu je.No, právě kvůli těm lidem. To
jednoduché root, kernel, initrdtotiž není doménou normálních lidí, ale technicky zdatných lidí, ne-li geeků. Normální člověk chce nějakou úvodní obrazovku ve které si může vybrat systém, chce to konfigurovat v nějakém grafickém či polografickém klikátku ala BootStar a ještě chce aby mi tam nové systémy sám přidával/odebíral balíčkovací systém. Z toho důvodu se vymýšlejí takové psí kusy. Aby k tomu programátoři těch klikátek měli pohodlnější přístup a aby se to nebylo s balíčkovacím systémem. Všechno je to jen důsledek přiblížení GRUBu normálním lidem (o čemž si teda myslím své).
Velka vacsina Ubuntakov, Susakov a Mandrivakov to konfigurovat rucne nevie a bez automatickych generatorov by si mohli tak akurat piskat.A všechna zmíněná distra mají automatické konfigurátory už pro starej GRUB
Ktore napriklad pouzivaju komentare ako konfiguracne volby.. :/Velka vacsina Ubuntakov, Susakov a Mandrivakov to konfigurovat rucne nevie a bez automatickych generatorov by si mohli tak akurat piskat.A všechna zmíněná distra mají automatické konfigurátory už pro starej GRUB
Tiskni
Sdílej: