V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
The desktop is not a place for storing files. 90% of the time, it’s hidden beneath application windows, and if you treat it like most of your folders, it gets cluttered. So, in Lazuli, the desktop is for nothing but information display.Aha, takže protože je plocha z 90% zakrytá umístíme tam informační okno, jehož ve většině případů neuvidíme. A zároveň sebereme možnost používat plochu jako dočasné odkladiště souborů (u kterých mi nevadí, že na ně 90% času neuvidím). Jsem jediný, komu to připadá jako blbost?
Win+M
.
Stejně by se dalo napadnout přepínání ploch. Když mám čtyři, je to skoro zbytečné, protože se na jednu v průměru dívám jen 25% času, takže by stačilo jednu ubrat. Ale pak bych se na jednu díval jen 33% času, to je pořád málo. Mohly by stačit dvě, ale každou bych využil jen z poloviny, tedy právě jedna plocha by byla nejlépe využita.
Zdá se, že většina uživatelů používá plochu stejně - jako koš na neroztříděné důležité věci.OT: Uživatelé Windows v sítích, kde se používají cestovní profily, používá plochu jako koš na neroztříděné nedůležité věci. Protože plocha je součást profilu, a náročný úkol, kterým bezesporu je nakopírování adresáře ze serveru na lokál při přihlášení a zpět při odhlášení se Windows ne vždy povede
Já to vidím ze dvou úhlů: Z osobního: sám plochu vůbec nepoužívám, ani by tam nemusely být ty standardní ikony (Home, Thrash, Computer...), preferuji čistý desktop a schované panely.Preferuji úplně stejné nastavení.
Z hlediska pestré palety uživatelů: je nesmysl brát uživatelům (téměř) jakoukoli možnost, tudíž i možnost dělat si z plochy /tmp. Jsou lidi, co ji takto využívají a to produktivně. Takže odebráním další základní možnosti se akorát sníží počet uživatelů příslušného DE.Právě proto, že na ploše nemívám nic, může mi sloužit jako velmi efektivní dočasné úložiště, které pak jednou za čas promažu. Důležité je to používat s rozvahou a hlavně pravidelně mazat
Zdravím,
moje angličtina sice není excelentní, ale: plocha není zakrytá z devadesáti procent, jak píšeš, ale je zakryta po devadesát procent času, co na počítači pracuješ. Což sice vyjde jako předpoklad tvých dalších tvrzení skoro na stejno, ale proč nebýt přesný, že.
Co se mě týče, plochu jako dočasné úložište čehokoliv užívám celkem s oblibou. Prostě se přetáhne soubor, přečte/prohlédne se a buď uloží tam kam patří nebo smaže. Jedinný soubor, který na ploše sedí pořád je texťák s poznámkami, úkoly, atp. Ikony na ploše nemám, jako info mi tam běží jen gkrellm.
ps -u $USER | sed -e 1d | awk '{print $1}' | xargs kill
ale chtel jsem overit jestli jsem to napsal dobre a zapomnel jsem pred to kill napsat echo....
dobre mi tak ;) tohle by se mi v gnome nestalo skill -u $USER
coz neni problem napsat rucne, nevic to ma vyhodu, ze pokud je system pod velkym loadem daneho uzivatele (overload) tak ho to sejme jednim prikazem (pouze 1den fork) - coz je si myslim taky nemala vyhoda. Neni nad to psat kratke vety.
Tiskni
Sdílej: