Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vyšlo KDE SC 4.4.0. Obsahuje spoustu novinek a vylepšení, například rozhraní pro netbooky, tabování oken a ověřovací framework KAuth. Podle KDE bugzilly bylo opraveno 7293 chyb a implementováno 1433 požadavků. Všimněte si také nového webu projektu KDE. O některých novinkách v KDE 4.4 si můžete přečíst ve zdejším seriálu.
Tiskni
Sdílej:
hustodémonskou vlastnost KWinu - tabování libovolných oken k soběJůů, oni už tohle konečně dodělali i kwinu? To je totiž jedna z věcí, které jsem naprosto zbožňoval na Fluxboxu...
Pekne.
Hnusné
Ovsem mne pripadlo (mam zatim KDE 4.3.98), se je nejake pomalejsi.
Doteď se mi nechtělo věřit, že KDE 4 může být pomalé, protože mi lítalo jako z praku. Teď je to humus pomalý. Třeba při resize okna je vidět překreslování, což mi doposud dělalo jen GTK.
Kontact mi po spusteni tuhne a kdyz necham neco spustit v krunneru, tak trva roky, nez aplikace nabehne.
Kontakt nepoužívám, ale problému se spouštěním skrz krunner jsem si nevšiml (akorát krunner se neobjeví hned :-/). A konqueror se mi zasekl na wikipedii.
Mám pocit, jakoby s každou další verzí přidávali bugy. Zatím nejvíc jsem byl spokojený s KDE 4.1 a 4.2. Ve 4.3 mi jednou spadla plasma. Kde 4.4 v ohledu stability hodnotit nemůžu, protože jsem na něj updatoval někdy kolem poledne.
i tak stačí promazat konfiguráky aplikací které dělají problémy.dobrá rada nad zlato ... a ty, co je třeba promazat, se v těch stovkách blbostí pod ~/.kde poznají jak?
S tím souvisí i velká nepříjemnost chystaného KDE 4.4 – uživatel Akonadi bude muset mít spuštěné dva databázové servery – Virtuoso a MySQL/PostgreSQL. Což je bohužel daň za poněkud rychlý a překotný vývoj, nicméně vývojáři Akonadi mají v plánu přidat i podporu pro SQL část databáze Virtuoso.http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/kde-4.4-akonadi-a-ostatni-novinky#pouzivani