Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
V APC Magazine se pokusili odpovědět na otázku, který prohlížeč je na světě nejrychlejší. Použili testovací stránku, která změří, za jak dlouho prohlížeč načte a zpracuje data. Na prvním místě se umístil Konqueror, nejhůře dopadl Firefox.
Tiskni
Sdílej:
--enable-pango
, což mám v gentoo defaultně ) lze následovně: export MOZ_DISABLE_PANGO=1
. Je sice stále pomalejší, ale už je firefox na stejné hladině 1) Konqueror : 3.4.2 time : 4.4289 2) Opera : 9.0.1 build 400 i686 time : 4.9397 3) FF : 1.5.0.4 i686 time : 6.9702 4) IE : 6 time : 9.4856je taky zvlastni ze FF dosud nezobrazi acid xichtik :( kdezto opera v pohode
je taky zvlastni ze FF dosud nezobrazi acid xichtik
Kdyby vás aspoň trochu zajímalo, proč tomu tak je, asi byste to už dávno věděl. Acid test se objevil (pro Mozillu) prakticky v nejnevhodnější možnou dobu: ve chvíli, kdy byl dokončen jeden vývojový cyklus Gecka, začala se na něm stavět nová generace prohlížečů a současně začal nový vývojový cyklus. Změny, které by bylo potřeba udělat pro plnou funkčnost Acid testu, byly natolik zásadní, že se vývojáři rozhodli je provést až v té nové verzi Gecka. Ta se ale do prohlížečů promítne až v další řadě. Prostě zvítězila stabilita nad výsledkem v jednom mediálně zviditelněném umělém testu. Musím říct, že ačkoli se mi některé kroky vývojářů Mozilly (a často i jejich přístup) příliš nelíbí, s tímto rozodnutím jednoznačně souhlasím.
Změny, které by bylo potřeba udělat pro plnou funkčnost Acid testu, byly natolik zásadní, že se vývojáři rozhodli je provést až v té nové verzi Gecka. ... Prostě zvítězila stabilita nad výsledkem v jednom mediálně zviditelněném umělém testu.ehm, není to spíše tak, že by v Gecku měly být provedeny změny pro plnou podporu CSS2? - pak by totiž mohlo být vedlejším efektem to, že by FireFox a další prošly nejen tím jedním mediálně zviditelněným testem ... váš příspěvek mi vyznívá, jako byste problém viděl spíše v tom testu a bylo by třeba dělat kdovíjaké špinavé hacky, jen aby to prošlo ... takže stále zastáváte názor, že Gecko je (téměř) dokonalé? - ještě stále jste mi nevysvětlil, proč se Gecko chová k jednomu inline replaced elementu jinak než k druhému ...
Ne, to jste mne špatně pochopil. Gecko by samozřejmě mělo být opraveno tak, aby plně podporovalo CSS Level 2 (nebo aspoň 2.1). Problém je v tom, že pro plné fungování Acid testu (ne jen naoko) nestačily jen drobné úpravy, ale byly potřeba zásadnější změny celého renderovacího jádra (prostě některé části bude potřeba přepsat od základu místo nějakého quick-and-dirty-fix, který by zajistil Acid compliance, ale skutečný problém nevyřešil). Ty samozřejmě prováděny byly/jsou, ale až v tom novém vývojovém cyklu. Ale jeho výsledek se do prohlížečů promítne až v dalších verzích. Sice to tak bude vypadat, že Mozille trvalo nejdéle, než splní Acid test, ale to je pořád přijatelnější, než druhá alternativa: že by se ty změny narychlo provedly v produkční verzi Gecka - samozřejmě s katastrofálními důsledky pro stabilitu prohlížeče.
Takže mi, prosím, nepodsouvejte věci, které jsem nikdy neřekl. Problém není v Acid testu, problém je v tom, že Acid test je sice hojně medializovaný, ale není natolik důležitý, aby byla kvůli němu ohrožena stabilita prohlížeče. Proto bude jeho splnění dosaženo později, než by si někteří lidé představovali. Za sebe mohu říci, že jsem rád, že se vývojáři rozhodli takto. Zrovna tak si nemyslím, že je Gecko (téměř) dokonalé, myslím si pouze, že z hlediska podpory CSS Level 2 je na tom přibližně nejlépe ze všech dnes existujících prohlížečů, srovnatelně s Operou, o něco lépe než KHTML (ale ta se v poslední době hodně zlepšila) a daleko před Internet Explorerem.
Co se týká vašeho příkladu, možná by bylo lepší, kdybyste odkázal na diskusi, kterou jsme na toto téma vedli dříve, abych ho nemusel analyzovat znovu od nuly.
mimochodem Konqueror 3.5.4 jaksi Acid2 nezvládá ...Můj konqueror 3.5.4 ho teda zvládá...
Tak jsem si tu diskusi našel (mohl jste se aspoň zmínit, že nebyla tady, ale na Rootu). Odpověď jsem vám tam poskytl, tuto odpověď považuji za správnou i dnes. Pokud vy i dnes trváte na tom, že je chybná, je to vaše věc, nezměnil jsem na tom nic tehdy, nezměním to ani teď. Takže není pravda, že jsem vám to nevysvětlil, pouze jste vy mé vysvětlení odmítl akceptovat.
Stručné shrnutí: ano, v renderingu Gecka jsou chyby, ale tento příklad chybou není, nepočítáme-li skutečnost, že v tomto příkladu Gecko použije defaultní hodnotu 150px místo nuly, kterou by předepisoval standard. Rozhodně ale není chybou, že se Gecko nechová tak, jak očekáváte vy.
img
má pro oba rozměry definované přirozené (intrinsic) rozměry, element iframe
je definované nemá a naopak jeho obsah je renderován do viewportu s rozměry definovanými vnějším dokumentem. To, že je ve vašem specifickém případě vnitřní dokument náhodou definované má, je spíše výjimečná situace a nelze z ní odvozovat rendering model elementu iframe
. Ale opravdu se o tom nechci znovu hádat, vy jste bohužel přesvědčen, že teprve na základě obsahu vnitřního dokumentu (a třeba i toho, zda při jeho načítání dojde k chybě) se rozhodne, zda se element iframe
bude pozicovat jako element s intrinsic rozměry nebo element bez nich. Evidentně nemá smysl vás přesvědčovat, že tomu tak není, stejně jako přesvědčovat mne, že tomu tak je.
Takže zjevně nějaký problém na straně tvojí straně (či straně tvé distribuce).Gentoo v tom prsty nemá - na jiným Gentoo s 32-bit Konquerorem 3.5.4 není problém... Možná nějaký šílený CXXFLAGS.
www-client/opera-9.01: 3.245999813079834
kde-base/konqueror-3.5.4: 2.322999954223633
www-client/mozilla-firefox-2.0_beta2: 34.73099994659424 (toto není překlep!)
Binární verze mozilla-firefox-2.0_beta2: 7.73799991607666
Už delší dobu pozoruju, že software od Mozilly je mnohem rychlejší v jejich binární verzi než při kompilaci ze zdrojáků.
Už delší dobu pozoruju, že software od Mozilly je mnohem rychlejší v jejich binární verzi než při kompilaci ze zdrojáků.
V tom případě bych asi hledal problém v parametrech kompilátoru nebo něčem podobném. Kde by se asi jinak ty superrychlé binární balíčky braly?