Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Asi dva měsíce po vydání Mesa 7.3 byla ohlášena verze 7.4. Nepřináší žádné nové funkce, pouze opravuje chyby z předchozí verze.
Tiskni
Sdílej:
glxgears není benchmark...
Na Phoronix Test Suite vůbec nepotřebuješ Apache...
Je to celý napsaný v PHP, takže to určitě potřeba bude, pokud to teda chceš používat. Nicméně ten jeden balíček tě snad nezabije...
Používám tento benchmark dee.cz/lightsmark/. A moje ATI HD 4670 má lepší výsledky v linuxu než ve Windows.
S jakým ovladačem? Catalyst?
Byli to Windows Vista. Už nejsou .... :)
OpenGL si implementuji ovladace samy, takze MS nema co a jak zpomalovat.
Neni treba hledat spatny umysl tam, kde se to da vysvetlit neschopnosti :-D (Citat clena tymu Samby, proc M$ udelali Win2k nekompatibilni se Sambou)
Nene, jediný nejsi. Já jsem nedávno po upgradu Mesy na nějakou 7.4-rc1 také pozoroval, že mi OA jede kolem 5FPS. Zatím jsem to neřešil, protože OA si pustím tak jednou za 14 dní max. na hodinku, takže mě to nijak neomezuje a navíc čekám na zařazení stabilní 7.4, pak se uvidí.
Jinak grafika je GMA950.
To chce i novejsi jadro a libdrm-intel i inteli ovladac.
Pro Ubuntu je tu edgers repository.
Mas zaple dri? "glxinfo | grep render"
-g zapíná debugovací informace, to určitě zrychlovat nebude, spíš brzdit..
Teď ještě zjistit, co má dotyčnej za procesor
AMD Turion(tm) 64 Mobile Technology MK-36
(/proc/cpuinfo), čili architektura K8. Vkládání debugovacích informací jsem odstranil. Výkonu to nepomohlo. Volba optimalizace -O3 je u mě oproti -O2 v glxgears o 100fps rychlejší (Mesa 7.4). Ještě jsem snížil velikost virtuální obrazovky v xorg.conf na nativní rozlišení LCD, což hodně pomohlo (znemožní mi to ale "rozšířenou plochu" na dva monitory). Teď mám teda v TuxRaceru 16fps s Mesa 7.4 a 50fps s Mesa 7.2 . Pořád je nová verze řádově pomalejší...
2 ze 3 flagů měl blbě/pochybně. Ani bych se nedivil, kdyby i ten třetí (já vím, už jsem napsal co má za CPU)