Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Sam Spilsbury končí s údržbou správce oken Compiz, který byl (a stále je) populární pro podporu kompozitních efektů; očekává, že s příchodem Waylandu už nebude třeba. V současné době Compiz používá především Ubuntu, resp. jeho varianta s Unity, ovšem Canonical se do jisté míry ve vývoji Waylandu angažuje, dá se tedy očekávat, že Unity přejde na Weston.
Tiskni
Sdílej:
To me, this is an admission that I believe our current way of doing things is inefficient and too competitive. Someone’s gotta give, so be a part of the change you want to see. Let’s work together and make something amazing.K tomu zaveru bych jen dodal, ze by si meli vzit k srdci hlavne "designeri" Unity (a jeste spis GNOME SHELLu) a nezavrhovat vsechno co nevzeslo z jejich rad.
Ten uz je ted vicemene mrtvy.
Ten uz je ted vicemene mrtvy.
Ja som ale zachytil toto (2.dec.2012):
„…Yes, come an get the good news, as the GNOME 3.8 desktop environment will have support a GNOME 2.x style desktop, but it won’t be called GNOME Fallback or GNOME Classic…“ GNOME Fallback Mode Returns in GNOME 3.8Vyzerá to, že GNOME3 devs predsa nie sú takí hluchí barani
Akorat tam nejak zapomneli napsat, ze se bude jednat vicemene jen o set gnome-shell extensions, ktere jsou uz delsi dobu k dispozici, akorat se jim da oficialni podpora (aby nebyly rozbite s kazdym releasem, jak doposud - viz. pohnuta historie Firefoxu napr.). Porad to bude gnome-shell a ty extensions nesahaji staremu gnome-panelu ani po kotniky.
ty extensions nesahaji staremu gnome-panelu ani po kotniky.Heh, to na tom teda museji byt fakt hodně hodně špatně, když strému gnome-panelu nesahají po kotníky
Tak vetsina extensions umele roubuji UI a maji temer nulovou nastavitelnost. Flexibilita gnome-panelu, jejich appletu a moznosti nastaveni byla zkratka na dobre urovni.
Priklad (netestovano na posledni verzi): taskbar applet by mel umet reorganizaci buttonu, rolovanim kolecka mysi prepinat okna, mel by mit nulove okraje, tzn. pri najeti mysi uplne dolu pak klikem funguji tlacitka taskbaru (v gnome-shellu se otevre notifikacni oblast), tlacitka by mely mit moznost otevrit menu okna, moznost presouvani oken na jine plochy a take highlight pri urgent hintu. O grupovani ani nemluvim, to je ale v gnome-shellu reseno jinak.
Umi tohle snad nejaka extensiona pro gnome-shell?
To je jina vec - applety mely omezene API a funkcionalita se pridavala pomalu, oproti moznostem shellacke introspekce a JavaScriptu. Spis jsem narazel na to, ze spousta shell extensions je jednoduchych (az jednoucelovych) a nenabizi moznosti nekterych starych appletu. Ale to se muze samozrejme jednoduse zmenit, jen to bude kopa kodu navic.
Heh, tak naprosto flexibilni ani byt nemuze, nejak ho musis navrhnout a toho navrhu se drzis. Jeden by se z toho po... kdyby mel maintainovat tunu funkcionality pro par lidi (treba zruseni fill-width). Dobre, "100% flexibilni" nebyl, ale ohnutelny byl dostatecne.
Dobre, "100% flexibilni" nebyl, ale ohnutelny byl dostatecne.Hm, asi to je subjektivní, mně to teda nestačilo, byl to asi hlavní důvod, proč jsem tehdá zůstal u KDE...
Mám teď Linux Mint (kvůli neustávající woknizaci Ubuntu) a tam je všechno v pořádku. Stejně jako na Debianu Wheezy.
Buď používáš LDME, nebo si můžeš dát přízvisko Šťastný.
Gnome2 a compiz(beryl) su veci co ma k linuxu pritiahli.
+1
To se snad radši stanu sklenářem
Vsak je znas, ne? Nikde jsem na konkretni diskuzi nenarazil, ale vzhledem k odlisnostem treba Mutteru a KWin a kope quirku okolo bych nevidel realnou moznost sdilet aspon malou codebase. Leda pluginova architektura, ale to se budou vyvojari osivat. No ale uvidime casem, uz je teda sakra cas, aby na tom zacali neco delat.
Nicméně Compiz mi bude asi chybět. Přece jenom používám řadu funkcí, které jsem jinde moc nenašel (maximálně tak u Kwin, ale nepoužívám KDE, takže to mě zas tak nezajímá). Snad se najde nějaká vhodná alternativa.+1 Já sice KDE používám, ale WM mam stále Compiz, protože ty efekty, který já používám (posouvání ploch, expo, ...) fungujou prostě líp než s KWin. Např. expo se v KWin seká, v Compizu jde naprosto plynule. Taky mi přijde, že animace v Compizu mají lepší easing curve (ale nezkoumal jsem).
WestonuWeston je hodně minimalistická implementace WM. Je to jen technické demo. Jak už bylo řečeno každý si skrze Mutter nebo Clutter nebo bůh ví co bude implementovat WM svůj a jak vypadají ty už je známo. Wayland je jen způsob jakým to dostat na obrazovku (místo Xek).