Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.
Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).
Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.
Multimediální přehrávač MPlayer je tu s námi už 10 let. 11. 11. 2000 vyšla verze 0.01.
Tiskni
Sdílej:
And sorry Nick, I made a big mistake rejecting your multi-threaded patches. Unfortunatelly your idea came too early, nobody (at least me) thought that desktop PCs will ever have multiple CPUs... and now that even cheap notebooks and netbooks have multi-core CPUs, it would be very useful for HD playback...
nez jsem objevil vlc, tak mplayer byl rozhodne mym favoritemJá jedu pořád na mplayeru, obzvlášť, když jsme na cizích widlích dlouho ladili chybu titulků přehrávaných na vlc portable a pak zjistili, že to byla chyba vlc (v jiných přehrávačích to jelo dobře).
MPlayer je uzasny preto lebo v davnych dobach to bol jediny prehravac ktory dokazal prehrat takmer vsetko.. ma super konfiguraciu a je portnuty na takmer kazdy OS.
Len tak napriklad:
http://haikuware.com/directory/view-details/multimedia/video/playback/mplayer
.
. Ale už se mi stalo, že sem musel dát ten film a titulky do zvláštní složky a nebo taky sem musel ty titulky tomu mplayeru vnutit tím -sub, protože je to nenačetlo i když sem je měl stejně pojmenované jako film.