AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »Dnes v nočních hodinách od 01:00 do 03:00 dojde k odstávce portálu z důvodu migrace (jiný hosting, přechod na novější verze sw). Reálný výpadek samotného portálu by měl být mnohem kratší.
Děkujeme za pochopení.
Tiskni
Sdílej:
Bohuzel co jsem presel na uzky telefon bez klavesniceCoze? Zadna Blackberry?
[/nitpick]
.
Z uživatelského pohledu bych se přikláněl spíš k té první možnosti - dlouho to nefunguje a nikdy to dobře nefungovalo.+1
.
user@pc:~$ wget --prefer-family=IPv4 http://www.itbiz.cz/ --2016-08-05 19:11:59-- http://www.itbiz.cz/ Překládám www.itbiz.cz (www.itbiz.cz)… 171.25.221.158, 2a03:b780:1:4:216:3eff:fe00:a36 Navazuje se spojení s www.itbiz.cz (www.itbiz.cz)|171.25.221.158|:80… spojeno. HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 200 OK Délka: neudáno [text/html] Ukládám do: „index.html“ index.html [ <=> ] 46,64K --.-KB/s in 0,06s 2016-08-05 19:11:59 (773 KB/s) – „index.html“ uložen [47855] user@pc:~$ wget --prefer-family=IPv6 http://www.itbiz.cz/ --2016-08-05 19:12:03-- http://www.itbiz.cz/ Překládám www.itbiz.cz (www.itbiz.cz)… 2a03:b780:1:4:216:3eff:fe00:a36, 171.25.221.158 Navazuje se spojení s www.itbiz.cz (www.itbiz.cz)|2a03:b780:1:4:216:3eff:fe00:a36|:80… spojeno. HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 404 Not Found 2016-08-05 19:12:03 CHYBA 404: Not Found.Jinak mám problém i s RSS. Občas se mi v tt-rss kanály z abclinuxu zobrazí červeně s timeoutem 45 sekund. Při další kontrole to pak funguje správně, tj. vyskytuje se to jen někdy a při ručním stažení wgetem jsem ten problém nezaznamenal, takže víc informací momentálně nemám.