abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    Vyšly ovladače NVIDIA 190.32 beta. Opravují chyby, umožňují manipulovat s rychlostí chladiče (Coolbits) a rozšiřují schopnosti VDPAU na GPU s podporou funkcí VDPAU skupiny C. Jde o dekódování MPEG-4 Part 2, DivX 4 a DivX 5 a o algoritmus kvalitnějšího škálování obrazu.

    4.9.2009 22:57 | Luboš Doležel (Doli) | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Prcek avatar 4.9.2009 23:02 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Já myslel že Coolbits jsou na odemykání taktování nebo něco takovýho...
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    David Watzke avatar 4.9.2009 23:09 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Teď evidentně odemknou i tohle.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    4.9.2009 23:23 Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Co znamena tvoj avatar?
    4.9.2009 23:40 giri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    hackeri jej radi pouzivaji ...

    David Watzke avatar 5.9.2009 01:06 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    To není úplně přesný, viz http://catb.org/hacker-emblem/:
    When you put the glider emblem on your web page, [...] or display it in some other way, you are visibly associating yourself with the hacker culture. This is not quite the same thing as claiming to be a hacker yourself [...]. But by using this emblem, you express sympathy with hackers' goals, hackers' values, and the hacker way of living.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 5.9.2009 00:37 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Je to "glider", hackerskej emblém :-) Když to proženeš googlem, něco o tom najdeš.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Limoto avatar 4.9.2009 23:37 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    David Watzke avatar 5.9.2009 01:10 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    To je docela škoda, že mám jen feature set A... ale na notebooku by mě to teda mrzelo víc, takhle se tak moc neděje.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Limoto avatar 5.9.2009 11:03 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    U tvé 8600GT mě to ani nepřekvapuje... Ale u mé GTS250 mě to celkem nasralo (no jo, je to přeznačený bůhvíco)...

    belisarivs avatar 5.9.2009 12:18 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    A co mam rikat ja s GTX 275 :-(

    Jak je to vubec s kaceleraci x264? Z vysledku v Googlu moc moudry nejsem.

    IRC is just multiplayer notepad.
    Limoto avatar 5.9.2009 12:24 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    s akcelerací x264 určitě nijak

    Jestli se bavíš o akceleraci H.264, tak ta funguje dobře i na Ačku ;-)

    5.9.2009 12:59 tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
     mplayer -vc ffh264vdpau /mnt/ibm/filmy/Troy.DC.2004.1080p.BluRay.x264-TiMELORDS/Troy.mkv 
    MPlayer SVN-r29463-4.4.1 (C) 2000-2009 MPlayer Team
     
    Přehrávám /mnt/ibm/filmy/Troy.DC.2004.1080p.BluRay.x264-TiMELORDS/Troy.mkv
    Naplnění cache:  0.00% (0 bajtů)   
    [mkv] Stopa ID 1: video (V_MPEG4/ISO/AVC) "Troy", -vid 0
    [mkv] Stopa ID 2: audio (A_AC3) "AC3", -aid 0, -alang eng
    [mkv] Stopa ID 3: subtitles (S_TEXT/UTF8) "-", -sid 0, -slang eng
    [mkv] Stopa ID 4: subtitles (S_TEXT/UTF8) "-", -sid 1, -slang fre
    [mkv] Stopa ID 5: subtitles (S_TEXT/UTF8) "-", -sid 2, -slang por
    [mkv] Stopa ID 6: subtitles (S_TEXT/UTF8) "-", -sid 3, -slang spa
    [mkv] Budu přehrávat video stopu 1.
    Detekován formát souboru Matroska.
    VIDEO:  [avc1]  1920x800  24bpp  23.976 fps    0.0 kbps ( 0.0 kbyte/s)
    SUB: Přidán soubor s titulky (1): /mnt/ibm/filmy/Troy.DC.2004.1080p.BluRay.x264-TiMELORDS/Troy.srt
    ==========================================================================
    Vynucen video kodek: ffh264vdpau
    Otevírám video dekodér: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family
    [VD_FFMPEG] XVMC-akcelerovaný MPEG-2.
    Vybrán video kodek: [ffh264vdpau] vfm: ffmpeg (FFmpeg H.264 (VDPAU))
    ==========================================================================
    ==========================================================================
    Otevírám audio dekodér: [liba52] AC3 decoding with liba52
    Using SSE optimized IMDCT transform
    Using MMX optimized resampler
    AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 640.0 kbit/41.67% (ratio: 80000->192000)
    Vybrán audio kodek: [a52] afm: liba52 (AC3-liba52)
    ==========================================================================
    AO: [alsa] 48000Hz 2ch s16le (2 bytes per sample)
    Začínám přehrávat...
    [VD_FFMPEG] XVMC-akcelerovaný MPEG-2.
    VDek: Požadovaná konfigurace vo - 1920 x 800 (preferovaný barevný prostor: H.264 VDPAU acceleration)
    VDek: používám H.264 VDPAU acceleration jako výstupní csp (ne 0)
    Poměr stran obrazu filmu je 2.40:1 - škáluji na správný poměr.
    VO: [vdpau] 1920x800 => 1920x800 H.264 VDPAU acceleration  [fs]
     
    Vytížení CPU mplayerem 0 až 2 %, aktivní Compiz, GPU NV 8800 GT . 
    Nicky726 avatar 5.9.2009 16:22 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    A co mam rikat ja s GTX 275 :-(

    A co teprv já s 7600GS. Buď rád, že ti to akceleruje vůbec něco. :-P
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 5.9.2009 11:05 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Mám sice notebook, ale nějak mě to netrápí. Zrovna XviD přes GPU přehrávat nepotřebuju, klasické XviDy sfouknou dnešní CPU levou zadní.
    belisarivs avatar 5.9.2009 12:48 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    Co jsem tak pozoroval, to Mobilni Geforce mely lepsi implementaci akcelerace mpeg4

    IRC is just multiplayer notepad.
    5.9.2009 21:34 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Xvid si nepřehraješ ani přes CPU, Xvid (stejně jako DivX 4 a 5) je softwarová knihovna. Softwarové knihovny se nepřehrávají.
    stativ avatar 6.9.2009 07:28 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Ale jo: cat /usr/lib/libxvidcore.so.4.2 > /dev/dsp

    Akorát chybí obraz. Mimochodem, dobrá zpráva pro technaře – zní to jako vaše oblíbené pazvuky.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    6.9.2009 20:23 JZD | skóre: 15 | blog: Na_dvorku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Ale jo: cat /usr/lib/libxvidcore.so.4.2 > /dev/dsp
    Ty krávo, to byl nářez!:-) Právě jsem objevil pro mne, nový hudební styl. Hrozně mě to připomnělo zvuk didaktika při nahrávání z kazet.
    Víra znamená vyznávat to, o čem člověk dobře ví, že to není pravda. Mlčeti platina, mluviti v gajzu, býti v hajzlu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 6.9.2009 09:29 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Smysl tohoto příspěvku?
    6.9.2009 11:12 .
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    ze brat drogy ma v nekterych pripadech smysl. tento jedinec bohuzel na drogy nema, tak je nestastnej.

    6.9.2009 22:14 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Upozornění na věcnou chybu, jak v příspěvku, tak zprávičce. Psát o tom, že se přehrává Xvid (nebo DivX), je prostě šíření nesmyslu.
    Václav 5.9.2009 15:40 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    8800 GTS 512 a taky A :(
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    David Watzke avatar 5.9.2009 00:51 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Hmm, tak s coolbits "4" mi funguje ta regulace otáček ventilátoru na 8600GT (mám i nvidia-settings týhle verze, nejspíš to je třeba), ale pod 33% (což je default v klidu, kdy je teplota 47°C) mě to nepustí :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Limoto avatar 5.9.2009 10:26 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta

    Mě to na 6600GT s nvclock  lowlevel backendem šlo už před lety a bez omezení ;-) (narozdíl od Coolbits, ten mě omezoval i v taktování)

    David Watzke avatar 5.9.2009 10:41 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladače NVIDIA 190.32 beta
    Mně to s nvclock nešlo, ale nejsem si jistej, jestli jsem to zkoušel s touhle GPU, i když mám pocit, že jo.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.