Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Red Hat a Microsoft oznámily dokončení prvních (vzájemných) certifikací pro běh svých systémů v rámci virtualizačních řešení obou výrobců. Dohoda o této vzájemné certifikaci byla podepsána již v únoru 2009.
Tiskni
Sdílej:
Red Hat a Microsoft oznámily?
"Spolecnosti Red Hat a Microsoft oznámily" by uz bylo dobre.
"Spolecnosti Red Hat a Microsoft oznámily" by uz bylo dobre.Firmy, společnosti, ... tak je to bráno. Připadá ti 'Red Hat' či 'Microsoft' životný?
Pak me ale mate veta: "Firmy, společnosti, ... tak je to bráno."
Ale pripadaji mi zivotne protoze predstavuji v podstate zive lidi. Firma sama o sobe neoznami zhola nic.
Ty snad říkáš: vidím Red Hata, vidím Microsofta?Když si dáš v hospodě rundu tvrdýho, dáš si panák, nebo si dáš panáka?
Panak je samozrejme zivotny. Gramaticka zivotnost (v cestine) nema moc spolecneho s tim, zda je ci neni objekt zivy.
RedHat alebo Novell?
Nevidím důvod k bojkotu RH.Přesně. U Novellu tu důvod je (byť jej někteří nepovažují za důležitý) - a to sice patentová dohoda. Red Hat s Microsoftem ovšem žádnou patentovou dohodu neuzavřel.
Budes taky bojkotovat veci, ktere Novell vytvoril? Nebo zustane jenom o pasivniho nadavani?
Kvóli nadávaniu som si klikol na túto správičku a tu nič Red Hat sa pri nasadzovaní svojich VM bude oháňať certifikátom od M$, to je brrrr, musia komunikovať s tými slizkými obchodníkmi od M$ to je tiež hnus, potom sa skamarádia, začnú spolu chodiť na pivo, požičiavať si manželky, grupen sex
zrušia Red Hat, budú predávať M$ Widle
Já třeba Novell včetně všeho do čeho přispěl i nepřispěl bojkotuju. Prostě mám všechno od jiných distributorů.
Nenechte se zmýlit, pane, používám vesměs obyčejné distribuční Linuxy ve kterých je plno kódu od Novellu (a brzy bude nějaký i od Microsoftu). Nicméně, přímo od Novellu, který osobně bojkotuji, si neberu nic.Tak jak teda? Tim, ze mas Ubuntu vyuzivas veci od Novellu pohustu. Takze je nebojkotujes.