Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Digital Life píše o superpočítači astrofyzika Gaurava Khanna, vytvořeném z 16 konzolí PlayStation 3 s Linuxem. Spojením konzolí do jednoho clusteru získali na oddělení fyziky univerzity v Massachusetts výpočetní výkon srovnatelný s clusterem složeným ze 400 počítačů. Superpočítač tam simuluje aktivity obrovských černých děr.
Tiskni
Sdílej:
Takze jestli potrebuje "drtit cisla" - predpokladam velke maticove operace a male vyuziti plnohodnotneho procesoru (podminky, skoky...), tak ma Cell docela navrch. Myslim, ze ma i o neco lepsi architekturu a pristup do pameti...
Přesně tak. Ale slyšel jsem, že Linux umí využíj jen jedno základní jádro, což by neodpovídalo článku. Už tedy umí využít plně procesor PS3?Procesor v PS3 samozřejmě jde a vždycky šel využít pod Linuxem naplno. Jediný problém je nepřístupný grafický čip, pro který sice existuje akcelerovaný ovladač ps3rsx (který navíc rozšíří RAM o dalších do té doby nepřístupných 256MB), ale s posledním firmwarem to nefunguje, protože se změnilo něco v hypervizoru.
Co mě zaujalo, tak že se tam píše, že jim ty Playstationy zapůjčila samotná firma Sony, i když věděla, že to budou hackovat a cpát na to Linux.Žádné hackování se nekoná, linux se dá naintalovat naprosto standardním způsobem přes položku v menu a autorem portu je samotná Sony.