Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Náročnější uživatele by mohl zaujmout krátký úvod do dlaždicových správců oken.
Tiskni
Sdílej:
normalne WM vyzaduju nejaky cas na prepnutie z jedneho oknaCoze?? To zni uplne jako u me v praci ve Woknech, tam mam po ranu prodlevu 5-7 sekund pri pouziti alt+tab (neprehanim!!), behem dne se to zrychli tak na 1 sekundu, ale nektere programy se drzi porad tech 5 sekund. V linuxu tohle u me neexistuje (fluxbox), proste se ani nestacim tak rychle divat.
není autor náhodou exhibicionista?
Oblíbené rčení říká, že jsou dva druhy lidí – ti, co umí s linuxem a ti, kteří mají sexualní život. Rád bych podotkl, že linux plně ovládám z příkazové řádky a ve druhé zmiňované oblasti jsem taktéž velmi aktivníJe
1) tu stranku jsem zarucene videl pred delsi dobou, odhaduju pul roku, to bylo v dobe, kdy jsem odchazel od openboxu a nevedel jsem, zda se vratit zpet k fluxboxu nebo zkusit nejaky tiling WM (je ale mozne, ze byla stranka pod jinou URL)
2) "Proč mít napodobeninu widlí" - ja doufam, ze linux (pokud se vubec da mluvit o linuxu jako o jednom produktu, kdyz uz je tolik stovek moznych kombinaci/distribuci, ktere jsou dost odlisne) nikdy w. napodobovat nebude a urcite je momentalne nenapodobuje.
1) Zvláštní, opravdu jsem to zprasil dnes a nepamatuji si, že by tam někdy bylo něco podobného. No, nic není vyloučeno.Řekl bych, že tak před týdnem, když jsem se tam díval (dokonce se dá dohledat přesné datum
I dnes totiž existuje hned několik "oldschool" distribucí a projektů, které fungují skoro přesně jako za starých časů.
Problémem je, že i takové distribuce musí čerpat z upstreamu. Takže pokud upstream bobtná a komplikuje se, pak se totéž děje i v těchto distribucích. Vždyť to nebylo tak dlouho, co to uznal i samotný Linus v rámci Linuxu.
Pointa je: "Jaký si to uděláš, takový to máš. Jakou distribuci si vybereš, takovou máš." A tak to bylo vždycky. Proto nechápu lidi, co neustále fňukají nad tím, jak jde linux do kelu.
Já je chápu velmi dobře. GNU/Linux prostě kráčí určitým směrem, který někomu vyhovuje, a někomu holt tak moc ne. No a někteří z těch, kdo si liboval před 5-7 lety, zjišťují, že lecos z toho, kvůli čemu rádi GNU/Linux používali, se (z jejich pohledu) změnilo k horšímu. A je toho tolik, že kromě toho fňukání jim už v podstatě nic jiného nezbývá, protože sami nemají možnost to změnit (třeba už jen forknout takové jádro je podle mého možné jen teoreticky).
Já si myslím, že kritické pohledy na GNU/Linux, pokud jsou alespoň trochu konstruktivní, mají smysl. Tuomov sice hovoří velmi nevybíravě*, ale na rozdíl od trollů dokáže arugmentovat, říci konkrétně, co mu vadí, a třeba i navhrnout, jak by se to mělo podle něj dělat lépe.
*) Což je docela škoda, protože tím útočným tónem snižuje váhu toho, co říká - spíše tím lidi naštve, než aby je motivoval k zamyšlení.
Nevím, proč někteří považují prezentování vlastního názoru (byť silně kritického) na vlastním blogu jako neoprávněné. To, že někdo nemá kvanta času pro sestavení vlastního operačního systému podle jeho požadavků a počítač pro něj není cílem, nýbrž prostředkem, přeci ještě neznamená, že nemůže nastínit, co mu vadí na stávajících řešeních, a jak by se to podle něho mělo dělat.
Vždyť on má zlost jenom kvůli tomu, že někdo tvoří něco, co vyhovuje mnoha lidem a jenom jemu ne.
On má podle mého zlost především kvůli tomu, že distribuční maintaineři zacházeli s jeho softwarem způsobem, který mu dost komplikoval život. To bylo podle mého to, co ho naštvalo a znechutilo nejvíc.
čím mi jakýkoli wm dokáže pomoct?Take jsem to tak pouzival, ale s prechodem na rozliseni 1920x1200 je jedno velke okno az prilis velke, takze se muze hodit mit obrazovku rozdelenou na dve pulky a v kazde mit maximalizovana jina okna.
apt-file list
se nad 100 znaků v pohodě dostane (právě tady mám jeden takový).