Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Vyšla nová verze Wine (0.9.17). Přináší lepší podporu pro aplikace ve fullscreenu, zlepšuje práci s Direct3D shadery, pro MSHTML se přímo používá jádro Gecko a samozřejmě obsahuje spoustu dalších oprav.
Tiskni
Sdílej:
Nativní linuxová verze Heroes III je pokud vím dost zastaralá a neexistuje do ní česká lokalizace. Vzhledem k tomu, že vývoj ustal tak se ani nedá čekat změna.
Já provozoval pod Wine Heroes III SOD, ale pořídil jsem je už hodně dávno, instaloval pod Woknama a od té doby jenom kopíruju. Takže s instalací neporadím. Nicméně hra samotná je provozuschopná bez jakéhokoliv problému a zcela stabilní (v posledních verzích Wine samozř.).
Heroes IV jsem koupil asi před rokem a něco (takovou tu verzi ve velké krabici se dvěma datadiskama), nějakou dobu moc nechodily, ale v posledních dvou verzích Wine šlapou perfektně. Instaloval jsem je pod Wine 2005xxxx a od té doby taky jenom kopíruju ze zálohy instalace (resp. ani to ne, když smažu ~/.wine tak Heroes IV prostě přesunu zpátky do drive_c/Games/Heroes4/ a spustím).
Mimochodem, nezkoušel jste někdo rozchodit No One Lives Forever 2? Mám koupené CD od CD Projektu, hru nainstaluju, spustím, ale skončí s hláškou, že (teď nevím přesně, sedím jinde) není DirectX 9, nebo že grafika nepodporuje nějaký efekt. A já nevím jestli to je mou GeForce 2 Ti, nebo jestli Wine neposkytuje něco, co hra chce. Pokud by se to povedlo někomu rozchodit, tak bych zkusil pátrat jinde, vyměnit grafiku atd ... Úplně stejně jako CZ originálka se chová i anglické demo, takže možno stáhnout a zkusit.
cp: cannot stat `/usr/bin/../local/share/wine/wine.inf': není souborem ani adresářemMam ten adresar vytvorit a soubor tam zkopirovat? Jsem zmateny z toho adresare /usr/bin/../ takovy adresar tam neni. Dekuji za informace.