Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OSNews.com tlumočí prosbu Ryana Quinna, zakladatele projektu SymphonyOS, který žádá komunitu o pomoc. Opustil zaměstnání, aby se mohl plně věnovat práci na projektu, a je ve finanční tísni.
Tiskni
Sdílej:
Myslím, že jste idioti.
Děláte si srandu z někoho, kdo se snaží pro OSS něco udělat a něco pro to obětoval.
Co jste udělali vy? Akorát pindáte...
Myslím, že nadužíváte slovo "idiot".
Možná jsem poněkud impulzivní.
Pokud se autor projektu, kterému nefandím od začátku (tvořit nový OS či novou distribuci původně kvůli grafickému prostředí je podle mého názoru zbytečné oddělení od komunity) projeví takovouto (bez komentáře) prosbou o pomoc, nepříjde mi na mírně cynickém komentáři nic idiotského.Vidíte, a mě zrovna posmívání se projektu, který má problémy, idiotské (ve smyslu určité mentální nedostatečnosti) přijde.
Cílem Symphony OS usability a jednoduchost, co vám to připomíná? Projekt je založen na debianu, takže tvůrce netvoří celý OS nebo distribuci kvůli UI, jak píšete.
Podívejte se sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Symphony_OS a sem http://en.wikipedia.org/wiki/Mezzo_%28desktop_environment%29
Budete se posmívat i gnome, nebo ubuntu, když se dostanou do problémů?
Mimochodem pro komunitu toho dělám mnohem víc než "překládání" Ubuntu, ale nemám důvod se tím chlubit.Jen se pochlubte. Ať vím, s kým mám tu čest.
Tedy (vážně mi nedělá radost, že to takhle hrdopyšně vypisuju):
Spolupracuji na projektu Oxygen (tvořím nové webové aplikace), podílím se na Season of KDE (budu vytvářet nové vlastnosti kwin v KDE4), pomáhám na některých prográmcích pro nové Kubuntu, spolupracuji také na vzhledu Kubuntu Edgy Eft, (jak už bylo zmíněno) jsem jeden z koordinátorů Ubuntu překladatelské komunity, dělal jsem stránky kubuntu.ubuntu.cz, sedím dost často na IRC kanálu #ubuntu-cz a radím nováčkům... možná by se ještě něco našlo, ale dost toho.
...je podle mého názoru zbytečné oddělení od komunity)...Jako zbytečné oddělení mi přijde především Rosetta Ubuntu a vlastní překlady... Na žádosti o podporu nevidím nic zlého.
Myslím, že jste idioti.Diky. Nejsi prvni ani posledni
Děláte si srandu z někoho, kdo se snaží pro OSS něco udělat a něco pro to obětoval.Ten clovek pro komunitu udelal urcite hodne, ale tenhle tah se mu proste nepovedl. To "obetovani" nemuselo byt, kdyby si zjistil okolnosti nebo si to lepe naplanoval. Neni zadnym hrichem na to poukazat.
Maybe he could get a job? Just a thought.