abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vývojář SymphonyOS v nesnázích

    OSNews.com tlumočí prosbu Ryana Quinna, zakladatele projektu SymphonyOS, který žádá komunitu o pomoc. Opustil zaměstnání, aby se mohl plně věnovat práci na projektu, a je ve finanční tísni.

    30.7.2006 13:41 | Daniel Kvasnička ml. | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    30.7.2006 13:56 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    30.7.2006 14:57 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Jak řekl Homer Simpson: "A hned jich je o jednu míň ..."
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    Daniel Kvasnička ml. avatar 30.7.2006 16:43 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    No jo :-) To je tak kdyz si nekdo vybaji komunitni podporu a nezjisti si, jestli ji teda jako bude vubec mit :-D
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    30.7.2006 17:01 Martin Povolný | blog: Krev na widlich | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích

    Myslím, že jste idioti.

    Děláte si srandu z někoho, kdo se snaží pro OSS něco udělat a něco pro to obětoval.

    Co jste udělali vy? Akorát pindáte...

    30.7.2006 17:33 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    LOL :-D
    30.7.2006 17:56 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Zjisti si informace dřív, než něco o mne řekneš :o)
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    30.7.2006 18:13 Martin Povolný | blog: Krev na widlich | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    To, že překládáš ubuntu nic nemění na tom, že ses projevil jako idiot.
    30.7.2006 18:41 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Myslím, že nadužíváte slovo "idiot".

    Pokud se autor projektu, kterému nefandím od začátku (tvořit nový OS či novou distribuci původně kvůli grafickému prostředí je podle mého názoru zbytečné oddělení od komunity) projeví takovouto (bez komentáře) prosbou o pomoc, nepříjde mi na mírně cynickém komentáři nic idiotského.

    Mimochodem pro komunitu toho dělám mnohem víc než "překládání" Ubuntu, ale nemám důvod se tím chlubit.
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    30.7.2006 20:14 Martin Povolný | blog: Krev na widlich | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Myslím, že nadužíváte slovo "idiot".

    Možná jsem poněkud impulzivní.

    Pokud se autor projektu, kterému nefandím od začátku (tvořit nový OS či novou distribuci původně kvůli grafickému prostředí je podle mého názoru zbytečné oddělení od komunity) projeví takovouto (bez komentáře) prosbou o pomoc, nepříjde mi na mírně cynickém komentáři nic idiotského.
    Vidíte, a mě zrovna posmívání se projektu, který má problémy, idiotské (ve smyslu určité mentální nedostatečnosti) přijde.

    Cílem Symphony OS usability a jednoduchost, co vám to připomíná? Projekt je založen na debianu, takže tvůrce netvoří celý OS nebo distribuci kvůli UI, jak píšete.

    Podívejte se sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Symphony_OS a sem http://en.wikipedia.org/wiki/Mezzo_%28desktop_environment%29

    Budete se posmívat i gnome, nebo ubuntu, když se dostanou do problémů?

    Mimochodem pro komunitu toho dělám mnohem víc než "překládání" Ubuntu, ale nemám důvod se tím chlubit.
    Jen se pochlubte. Ať vím, s kým mám tu čest.
    30.7.2006 20:50 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    No, pokud Ubuntu jednoho dne udělá podobně stylizovanou žádost o peníze, nejen že budu reagovat podobně, ale dokonce přejdu na jinou distribuci (stejně tak, jako kdyby někdy Canonical vydal placenou verzi).

    Ty cíle jsou jistě vznešené. Nicméně spolužití Mezza např. v repozitářích Debianu by také bylo možné. Tu separaci cítím už v názvu - SymphonyOS jakoby byl jiný OS, než GNU/Linux nebo Debian GNU/Linux. Ale to mne tolik nepobouřilo, spíše ta (pro mne nestydatá) formulace prosby o peníze.

    Tedy (vážně mi nedělá radost, že to takhle hrdopyšně vypisuju):

    Spolupracuji na projektu Oxygen (tvořím nové webové aplikace), podílím se na Season of KDE (budu vytvářet nové vlastnosti kwin v KDE4), pomáhám na některých prográmcích pro nové Kubuntu, spolupracuji také na vzhledu Kubuntu Edgy Eft, (jak už bylo zmíněno) jsem jeden z koordinátorů Ubuntu překladatelské komunity, dělal jsem stránky kubuntu.ubuntu.cz, sedím dost často na IRC kanálu #ubuntu-cz a radím nováčkům... možná by se ještě něco našlo, ale dost toho.
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    30.7.2006 20:51 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Asi není tak použitelný a jednoduchý, aby někdo do tohoto projektu přispíval… Kdybych měl kvůli projektu odejít z práce, tak bych si předem zjistil, jestli mě to vůbec uživí. Pokud vím, tak fulltime programátory open-source projektů většinou zaměstnává nějaká firma.
    kyknos avatar 31.7.2006 01:15 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    ...je podle mého názoru zbytečné oddělení od komunity)...
    Jako zbytečné oddělení mi přijde především Rosetta Ubuntu a vlastní překlady...

    Na žádosti o podporu nevidím nic zlého.
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    31.7.2006 01:25 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    ad Rosetta: Aby sis nerýpl :o) Snaha o dohodu byla, pokud vím... ale tohle není to pravé místo a pravý čas na řešení tohoto problému, takže přihazuju smajlík .o)

    ad Žádost: Takovéto "žádosti o podporu" nemám vůbec, opravdu vůbec rád. Asi jsem už moc času strávil na Hlavním nádraží ...
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    kyknos avatar 31.7.2006 01:30 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Jaká snaha? Zatím jsem dostal přesně dva mizerné po fily :) Jak to souvisí s hlavním nádražím, to opravdu nevím. Pokud někdo na něčem pracuje a žádá ty, kteří jeho práci využívají o podporu, je to zcela a naprosto v pořádku.
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    31.7.2006 01:46 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    To, že něco nemám rád, přece neznamená, že to musí být v nepořádku, ne? A co se mi nelíbí, to jsem tady popisoval už dost dlouho :o)

    PS: Zajdi si třebas na pražské hlavní nádraží a poseď na lavičce pár minut ... třeba Ti dojde, proč nerad příspívám lidem, kteří se vnucují (nechci nic slyšet o tom, že se tento člověk nevnucuje, každý máme hranice jinde a já o dost jinde :o).
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    kyknos avatar 31.7.2006 01:47 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Nevnucuje :)
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    31.7.2006 02:01 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Taky se dohodni s člověkem, co má vždy poslední slovo ... :o)

    (Ano, tímto postem se jím stávám já ... )
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    Daniel Kvasnička ml. avatar 30.7.2006 18:43 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Myslím, že jste idioti.
    Diky. Nejsi prvni ani posledni :-D
    Děláte si srandu z někoho, kdo se snaží pro OSS něco udělat a něco pro to obětoval.
    Ten clovek pro komunitu udelal urcite hodne, ale tenhle tah se mu proste nepovedl. To "obetovani" nemuselo byt, kdyby si zjistil okolnosti nebo si to lepe naplanoval.

    Neni zadnym hrichem na to poukazat.
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    30.7.2006 20:20 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Já si nemyslím, že by se někdo posmíval. To by si jen stěží dovolili. Ale že to byl hodně idealistický tah a z pohledu mého (tedy z pohledu dost opatrného člověka) vyloženě hloupý, na tom to nic nemění...
    30.7.2006 20:18 homonuculus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    zadat o penize neni nic zleho

    pokud nechcete vydelat miliony

    a staci vam delat to co mate radi

    tak zadost o dotaci

    zacina byt celkem normos v oss svete

    viz projekty jako rr64 ci amarok ...

    proste delam sbirku na kralicka bunnyho

    zaplatte mi na veterinare a granule

    jinak ho budu muset snist...
    30.7.2006 20:42 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Goldenfishi?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 30.7.2006 21:24 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Takhle nepsal jen gf, ale i Chadima...
    30.7.2006 22:38 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Aha :-)
    30.7.2006 22:48 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Tohle vypadá spíš na Chadimu, u Goldenfishe mívají odstavce tak 2-3 řádky.
    Daniel Kvasnička ml. avatar 30.7.2006 21:02 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Hele, ty bys mel tuhle svoji poezii nejak souhrnne vydat :-D
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    30.7.2006 22:56 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    Taky si říkám :o) Některé zenové básně byly opravdu skvostné, radost číst :o)
    31.7.2006 03:15 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojář SymphonyOS v nesnázích
    LOL. A nejlepsi je hned druha reakce na OSNews:
    Maybe he could get a job? Just a thought.
    :-) :-D :-) :-D :-) :-D

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.