Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hlavně, když to funguje
Přesně tak. Pokud si kupuji nějaké zařízení, předpokládám fungování na jedničku. Ať už to běhá na cokoliv.
+1 :))
Mě se pro instant IPv6 osvědčil spíš gw6c - dá se to taky používat bez jakékoliv registrace a za NATem a kvalita je lepší než nějaký teredo...
prujem ted stejne ukazuje jen ' :)'
navic stejne po stahnuti rychle roty a kaceru uz tam nebylo mnoho zajimaveho :P
jak komu... me treba ne, blizsi info si radeji necham pro sebe...
$ host prujem.cz prujem.cz has address 88.86.100.145 prujem.cz mail is handled by 10 yuki.leet.cz.
teeeda.. takove delo ? Ja zacinal na ZX Spectru, a pres XT 640kb ram a asi 20MB celkove kapacity na disku, pak Pentium s tusim ze 75MHZ atd. jsem dnes u beznych PC.
PP 06. Ještě někdo? :)
+1
Ale uplne prve bolo PMD 85-2
hmhm, to sem si musel vygooglit.. to sem neznal .. Taky pekny strojecek .. :) s MHB8080.
to sem chtel napsat k tomu PP06. PMD si pamatuju z krouzku .. :)
me tehda ZX spectrum koupil otec na nejake tehdejsi burze, mam pocit ze to byl dovoz nekde z polska nebo tak - nove to urcite nebylo, ale kolik to stalo, to teda vubec nevim, ale mozna by se mi to povedlo zjistit :)) Kolik vlastne v dobe didaktiku stal didaktik gama ? Ty yo, ja vubec nevim :)) Sem mel jeste relativne malo roku, i kdyz z pohledu dnesni generace uz ani tak ne.. (12 mi bylo kdyz jsem dostal ZX)
Kolik vlastne v dobe didaktiku stal didaktik gama ?Mám pocit že kolem 6000,- KČS, ale nevím jestli i se zelenáčem PMD nebo bez něj.
e ?
Rok 89, Commodore64, 8000 z německa, drive stál o rok později ty stejný chechtáky... :)
Co sa tyka mna, tak take stroje boli kupovane trosilinku za zenitom. Az tolko zasa nestali.
PP 06 bylo vyřazené z jisté instituce, samozřejmě za zenitem. Za ten se po revoluci myslím dostalo poměrně rychle...
ja, litovelska tesla je ziskala jako nahradu za naky dluhy co mela buhvi kde, tudiz polovina litovle mela pp06, pulka poloviny s cga druha pulka s herculesem. je to neskutecne davno ...
Jooooo, Litoveeel, Konecne je nase pidimestecko slavne :) diky ti cizince
Didaktik M Basic, Pentium MMX 200Mhz (tusim 32MB ram, 4GB disk, GK ATi), 800Mhz Duron (512MB ram, GeForce 4MX) atd
Didaktika sem si zazil taky... Gamu. Na tom sem se naucil v assembleru .. LD BC, HL a jedem .. :) DJNZ byla moje oblibena .. taková dýdžejovská .. skakala na relativni adresu dokud tusim ze B nebyl roven nule... nebo cely BC ? Kurnik to je nostalgie.. uz ani nevim... Dneska MOV BX,DX a jedem .. :) A na didaktikovi M me vadila klavesnice.. Ty klavesy se nekdy sekaly .. Nebo to byla jen jedna klavesa nejaka hodne pouzivna .. uz taky nevim, ale nejaky problem sem s tim Mkem takovy mel...
jj klavesnice byla hrozna, stacilo jen zmackout klavesu jen trochu jinak nez bylo potreba a zasekla se ... ja jsem na nem ale vubec nepsal, jen jsem na tom hral hry (mel jsem i joystick), to tata programoval - hada, me udelal program na zkouseni pocitani ...
mozna by mohlo byt zajimavy o tom napsat nejaky clanecekChtel jsem koupit DVD prehravac s moznosti nahravani na vestaveny HDD, dale prehravani *.avi z externiho USB disku, prohlizeni fotek.....
Po shlednuti a procteni diskusi co nabizi trh jsem vsechny takoveto vyrobky odepsal za nepouzitelnost.
Jedine pouzitelne a paradoxne nejlevnejsi reseni je PC sestava pripojena k televizi
Softwarova stranka veci tady neni vubec podstatna a clovek se muze rozhodnout co pouzije. Kdezto u univerzalnich DVD, HDD a podobnych rekorderu jez maji podle navodu umet vsechno coz me presvedcilo o opaku se nachazi krute formalne i technicky zohaveny jakysi OS.
Co se tedy tyce pristroju o kterych pisu tak tady vyrobce tezce podcenil trh a jeho pozadavky.
Je mi uplne jedno jestli konkretne PC obsahuje Linux uz od vyrobce protoze to stejne bude nejaky zmrzaceny system ktery bude treba nahradit normalnim pouzitelnym distrem.
Mobil ani navigaci nemam a nehodlam kupovat. Router od providera bezi na Mikrotiku. A sam bych router, server, ci zarizeni podobneho vyuziti postavil jedine na Linuxu.
pwned!
Jojo, v Globu mají nějaké linuxové cosi. Já tam často potkával kernel panic :D Nicméně chybových hlášek z Windows mám ve fotkách mnohem víc (kolem třiceti).
Souhlas.
Windows? Občas se ani k Windows nedostanou (když dostali, naběhly WinXP a hned po startu se spustila flashová aplikace zobrazující odjezdy vlaků). Občas to bootuje. A když to nabootuje, je tam Media Player (dual-screen XP a Media Player na hlavním nádraží v Praze). Když to nabootuje, nemůže se to připojit. Občas se to celé rozjede a následně to spadne. Umí Windows něco, na co jsem zapomněl?
(Sorry za odkazy, ale nedalo mi to zareagovat.)
V klidu jezdím tramvajema :) Ale baví mě sledovat na kterých místech se dají wokenní chyby potkat. Nic víc, proti Windows ve skutečnosti nic nemám (pokud nejsou na mém notebooku).
Tu jsem tím myslel. Škoda 13T (Brno), 14T (Praha), 15T (nová v Praze) a 16T (Wroclaw) běhá díky Windows XP. A řidiči ví jak ji zabít a způsobit BSOD, jde to prý snadno. Nicméně není to životohrožující.
U všech příloh je velikost 0 bytů...
Důležité je, aby to dělalo to co chci. Jak toho ta věcička dosáhne je mi celkem jedno.
Na notebooku jsem dosáhl čeho chci díky Linuxu, na mobilu díky Windows. Nemám s tím problém.
Dost na tom, ze rocne platim nekolik stovek z dani na licence Windows ve statni sprave. Na vsechna zarizeni tedy jedine Linux!
o mobilu je to skoro stejnéPalm ŠmírOS ani Google Hemeroid nefunguje?
Abych byl upřímný, mě u elektroniky nezajímá ani tolik, jestli to samo o sobě na Linuxu běží, jako jestli to s Linuxem bude umět komunikovat - pamatuju si, že kdysi jsem si strašně šťastný koupil nějaký přehrávač od Creative, a ujda - ono to není Mass Storage, takže výměna dat mezi mojím Linuxem a přehrávačem skončila :(.
To neni o linuxu ale o tom kdo ho pro daný zařízení upravil... Viz zmiňovaný Tom-Tom.
I linux server může padat jako Win a dokonce víc pokud má neschopnýho správce jako je můj kolega !
Nějak tomu nerozumím, jak tvůj příspěvek souvisí s tím, který jsem napsal já? ;)
Tiskni
Sdílej: