Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Kdyby se Abíčko rozhodlo podpořit zajímavý projekt finanční sbírkou mezi čtenáři, mělo by probíhat:
nejprve hlasování o výběru projektu, pak sbírka |
|
95% (533) |
nejprve sbírka, pak hlasování, komu připadne výtěžek |
|
3% (15) |
oboje zároveň |
|
2% (14) |
Celkem 562 hlasů
Vytvořeno: 27.11.2005 09:51
Tiskni
Sdílej:
V čem se kompiluje kompiler?Každej správnej kompilátor zkompiluje i sám sebe.
A povede se vám to? Jak tenkrát dopadlo Výzva: jaký projekt máme podpořit?
Dlouho jsem se těšil na filtr z T602. Potom jsem objevil jiný, funkční, tak jsem to moc nesledoval, jestli jste to dotáhli do konce, do kterého projektu jste dali těch 10Kč z vypalování.
Je mi líto, jestli svím příspěvkem shazuji tento šlechetný nápad. Fandím mu, ale nějaké vysvětlení by to chtělo.
A povede se vám to?Anketu nevymyslel nikdo z redakce - objevila se mezi anketami navrhovanými čtenáři (pravděpodobně v reakci na diskuzi pod článkem o krmení tučňáků, kde něco v tom smyslu padlo). Zatím jde tedy o čistě teoretické úvahy. Žádné konkrétní plány na uspořádávání sbírky nejsou.
Jak tenkrát dopadlo Výzva: jaký projekt máme podpořit?Pokud si dobře vzpomínám, tak peníze byly vyplaceny zvoleným projektům. Vznikl frontend ke slovníku a konverzní filtr pro T602 do OpenOffice.org - opravte mě někdo, pokud si to pamatuji špatně... nehledal jsem to.
No já si vzpomínám (teď jsem našel) na zprávičku, kde se s Leošem rozebírá, kam ty peníze dát. Tohle samo působí dost do ztracna. Možná mi něco uteklo.
(pravděpodobně v reakci na diskuzi pod článkem o krmení tučňáků, kde něco v tom smyslu padlo)jakožto navrhovatel se hlásím, že to nebylo "pravděpodobně" nýbrž zcela jistě
No, ja si myslím, že každý nech si pošle kam chce ...no, organizovaná akce má imo větší význam, protože a) ne každý projekt má na webu číslo konta a na každý ho prozrazuje na potkání - team ábíčka, jakožto "zavedená autorita" má lepší šanci se na předání peněz hladce domluvit, nemluvě o autoritě při komunikaci ohledně zadání konkrétního úkolu b) peníze od jednoho člověka jsou obvykle kapkou v moři (kolik je zde filantropních miliardářů?), samy o sobě znamenají zanedbatelnou motivaci ... posbírání kapek a chrstnutí celého kýble najednou může nějakého vývojáře probrat (vybrala-li by se větší částka, lze uzavřít smlouvu o dílo s profi programátorem - což při těch "individuálních kapkách" není možné, projekt nelze dělit na nekonečně malé části) c) lidé jsou líní posílat ... ábíčko je může vyburcovat (jistě, nemusí to organisovat samo, může jen říct "přispějte tam a tam", ale opět, jako v prvním bodě jde o autoritu, lidé jsou nedůvěřiví komu peníze posílají, ábíčko poskytuje jistou záruku)
Logicke mi pripada, ze nejdriv vyberu projekt a potom na nej zacnu vybirat - to znamena, ze se pridaji ti, kteri jsou presvedceni o hodnote daneho projektu a mohou a chteji prispet.předpokládejme, že by v nabídce byly jen kvalitní projekty
I to by bylo mozne, ale neni to vzdy nejvyhodnejsi ci mozne... Dejme tomu, ze jsem nejakou dobu pouzival FirstPage, vyhovovala mi, jenze verze pro Linux neexistuje, takze si ji nemohu koupit, i kdybych chtel.říkám "v některých případech" - tedy kdy je to možné ... co se týče otázky, kdy je to výhodné, resp. jestli vůbec, vycházím z toho, že dobrovolníci, co danou věc napíšou i bez finanční motivace, se dost možná časem najdou, kdežto nákup komerčního software může danou firmu utvrdit v názoru, že pro Linux se vyplatí vyvíjet - a dostat "na svoji stranu" firmy jest poněkud důležitější, od toho se mohou odvíjet zajímavější věci (třeba i podpora driverů atp.) ... já vím, je to poněkud divočejší teoretizování, ale on se vliv jedné kapky na ekosystém rybníka fakt dost těžko určuje
Tak pokud jde o _Cesky_ projekt uznavam ze sbirce nerozumim.Já to beru tak, že pokud by šlo o sbírku na českém portálu, bylo by fajn z ní podpořit projekt, který má přímou vazbu na češtinu/slovenštinu. Například různé lokalizace, filtry apod. Samozřejmě se to na to nemusí omezovat, ale byla by to IMHO pro přispěvatele určitá motivace. Vycházím z toho, že zatímco Apache nebo ReiserFS nejsou odkázány na příspěvky české/slovenské komunity, projekty řešící problém ryze lokální jsou.