Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Měl by se Google stáhnout z Číny?
cenzurovaný je lepší než žádný |
|
6% (82) |
radši nic než cenzurovaný |
|
61% (778) |
Google s Čínou nepohne |
|
33% (419) |
Celkem 1279 hlasů
Vytvořeno: 13.1.2010 21:16
Tiskni
Sdílej:
Hmm, to spíš tutu anketu ukončit a dát sem tu zlepšenou. Mimochodem v blogu můžeš mít pohromadě anket víc. Na titulní stránce by to asi vypadalo blbě?
Štve Tě něco? Udělej si tady blog a udělej v něm anketu lepší ... byl to Tvůj nápad, šťourat se v tom ... když neuděláš Ty, možná to udělám sám časem, do 2 dnů ...
Nevez se, makej, nemluv, přispěj sám
Čína je špatná a Google dobrý, Dělnická strana je špatná a Dopravní podnik je dobrý, a hotovoKrásná ukázka demagogie (také) z tvé strany. Ačkoliv jsi spojení těchto dvou věcí vytvořil ty sám v předchozí větě, na konci už to píšeš, jako kdyby to o DS byl názor autora ankety.
Chybí ti tam možnost "Proč se navážíte do Číny, cenzura je prima věc"?ano, v principu(*) chybí - já třeba tento názor nezastávám, ale již jsem pár jedinců, kteří cenzuru velmi hájí, potkal (ano, i tady na ábíčku, tudíž potenciálně pro něj hlasujících!) (*) nicméně dlužno podotknout, že to je opět špatně postavená odpověď, neboť spojuje pozitivní názor na Čínu s pozitivním názorem na cenzuru ... kdo si myslí, že cenzura obecně je príma věc, ale způsob jejího uplatňování v Číně nikoliv, nemůže hlasovat, protože souhlasí jen s druhou částí, nikoli s první (je ok se navážet do Číny, tedy nemůže to zpochybňovat slovy "Proč se navážíte ...")
oh nikoliv, to se pouze ty mermomocí snažíš v mém příspěvku najít něco, co bys shodil mluvil jsem zcela jasně o stylu, jakým je anketa postavena, žádný názor na DS autorovi této ankety nepodsouvám - pouze srovnávám, že stejně jako autor dotyčné ankety na Novinkách nepřipouští odlišný názor než "oficiální", který je takový a makový jak uvádím v tom, cos' citací vytrhl z kontextu ... ano, považuji to za "názor autora ankety", jenže mluvím o dvou různých anketách, tudíž pravděpodobně o dvou různých autorech, a demagogické je naopak tvoje použití jednotného čísla s implicitním předpokladem, že z těch dvou se mluví právě o té jedné zdejší, což není pravda, mluví se o obou najednouČína je špatná a Google dobrý, Dělnická strana je špatná a Dopravní podnik je dobrý, a hotovoKrásná ukázka demagogie (také) z tvé strany. Ačkoliv jsi spojení těchto dvou věcí vytvořil ty sám v předchozí větě, na konci už to píšeš, jako kdyby to o DS byl názor autora ankety.
Stejně tak by mohl znít dotaz "Chcete znát vůbec pravdu?" a odpovědi "a) ano vždy, b) většinou, c) jak kdy, d) spíš ne, e) z toho jsem vyrost, f) nechci, g) jiná odpověď.
pozor, pícháš do vosího hnízdaSouhlazím. Hlasovat nemůžu. Na otázku "Měl by se Google stáhnout z Číny?" bych čekal možnosti typu ANO/NE. Ale zdejší možnosti jsou spíš vhodné k otázce "Má Google cenzorovat v Číně?" nebo "Má Google šanci zvrátit čínský režim?".- docela mě to i děsí, jak se na tebe sesypali, i když máš pravdu :-/
I v ČR je googe cenzurovaný - nebo si někdo myslí, že ne?